«Ռոման» պատրաստ չէ Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի համար վճարել «Արսենալի» պահանջած գումարը
Իտալական «Ռոմա» ֆուտբոլային ակումբը պատրաստ չէ Հայաստանի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի համար վճարել այնքան, որքան պահանջում է «Արսենալ»-ը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին գրում է The Sun-ը: «Զինագործները» Մխիթարյանի համար պահանջում են 15 միլիոն եվրո, սակայն «Ռոմա»-ն պատրաստ չէ հայ կիսապաշտպանի համար վճարել պահանջված գումարը:
Ավելի վաղ լուրեր կային, թե Մխիթարյանն իր գործակալին հայտնել է, որ ինքն ուզում է մնալ Հռոմում, և Ռայոլան պետք է բանակցի «Արսենալ»-ի հետ: Հայ կիսապաշտպանին դուր է գալիս աշխատանքը մայրաքաղաքային ակումբում և մարզիչ Ֆոնսեկայի հետ:
Մխիթարյանի վարձակալության պայմանագիրը «Ռոմա»-ի հետ նախատեսված էր մինչև հունիսի 30-ը: Կորոնավիրուսի պանդեմիայի պատճառով առաջնությունը դադարեցված է, և վերսկսվելու հստակ ժամկետներ չկան, բայց Պետրաչիի բանակցության արդյունքում Մխիթարյանը թիմում կմնա մինչև մրցաշրջանի ավարտը` անկախ նրանից, թե երբ այն կավարտվի:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանն այս մրցաշրջանի սկզբում «Արսենալ»-ից վարձավճարով տեղափոխվել է «Ռոմա»: Ֆուտբոլիստն այս ընթացքում դարձել է 6 գոլի և 3 գոլային փոխանցման հեղինակ:

«Рома» не готова заплатить «Арсеналу» требуемую за трансфер Генриха Мхитаряна сумму
Итальянский футбольный клуб «Рома» не готов платить за трансфер капитана сборной Армении Генриха Мхитаряна сумму, требуемую «Арсеналом».
«Оружейники» требуют за Мхитаряна 15 млн евро, однако «Рома» не готова заплатить за армянского полузащитника требуемую сумму.
Ранее сообщалось, что Мхитарян сообщил своему агенту, что хочет остаться в Риме, и Райола должен был вести переговоры с «Арсеналом». Армянскому полузащитнику нравится работа в столичном клубе и с тренером Фонсекой.
Контракт Мхитаряна с «Ромой» рассчитан до 30 июня. Из-за пандемии коронавируса чемпионат приостановлен, и точный срок возобновления пока не известен, но по итогам переговоров Петрачи Мхитарян останется в команде до конца сезона, независимо от того, когда он завершится.
Капитан национальной сборной Армении по футболу Генрих Мхитарян в начале этого сезона на правах аренды перешел из «Арсенала» в «Рому». За это время армянский футболист стал автором 6 голов и 3 голевых передач.