Ադրբեջանը մայիսի 18-22-ը լայնամասշտաբ զորավարժություններ կանցկացնի
Ադրբեջանի բանակը նախագահ Իլհամ Ալիևի հաստատմամբ մայիսի 18-22-ը լայնամասշտաբ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժություններ կանցկացնի, տեղեկացնում է minval.az կայքը:
Ըստ պաշտպանության նախարարության կայքի` զորավարժություններին կմասնակցի մինչև 10 000 զինծառայող, շուրջ 120 միավոր տանկ և զրահատեխնիկա, տարբեր տրամաչափերի մինչև 200 հրթիռահրետանային համակարգ, ականանետեր, բանակային ավիացիայի մինչև 30 միավոր նմուշ, ինչպես նաև տարբեր նշանակության անօդաչու թռչող սարքեր:
Զորավարժությունների ընթացքում կմշակվեն մարտական պատրաստվածության հարցերը, զորքերի տարբեր ստորաբաժանումների ղեկավար խմբերի համագործակցությունը, կստուգվեն զորավարժությունների պայմաններում ստեղծված հարվածային խմբերի կրակային և մանևրելու կարողությունները:

ВС Азербайджана 18-22 мая проведут широкомасштабные учения
Азербайджанская армия проведет 18-22 мая широкомасштабные оперативно-тактические учения, сообщают местные СМИ со ссылкой на Минобороны страны.
Согласно сообщению, в учениях примут участие до 10 тыс. личного состава военнослужащих, около 120 единиц танков и бронетехники, до 200 ракетно-артиллерийских установок разного калибра, реактивных систем залпового огня и минометов, до 30 единиц армейской и фронтовой авиации, а также беспилотные летательные аппараты различного назначения.
«В ходе проводимых учений будут отработаны вопросы боевой готовности, планирования и всестороннего обеспечения операций, взаимодействия органов управления различных видов и родов войск, а также проверены огневые и маневренные возможности созданных по условиям учений ударных группировок», – говорится в сообщении.