Ընդամենը 802 նոր դեպք․ Իտալիայում վերջին երկու ամսվա մեջ գրանցվել է վարակման դեպքերի ամենացածր ցուցանիշը
Իտալիայում նախօրեին կորոնավիրուսի համավարակի սկզբից ի վեր գրանցվել է վարակման նոր դեպքերի ամենացածր ցուցանիշը՝ ընդամենը 802 նոր դեպք, հայտնում է The Guardian հրատարակությունը։ Մահվան դեպքերի թիվը նախօրեին եղել է 165:
Կայքի փոխանցմամբ՝ երկրում ընդհանուր վարակակիրների թիվը հասել է 219 070-ի, որից 30 560-ը՝ մահվան ելքով։ Հիվանդությունից արդեն ապաքինվել է 105 186 մարդ։
Վարակման և մահվան նոր դեպքերի նվազման ֆոնին Իտալիայում անցած երկուշաբթի օրվանից թուլացվել են մի շարք սահմանափակումներ, տասնյակ ծառայություններ վերսկսել են իրենց աշխատանքը։
Վերջին տվյալների համաձայն՝ ամբողջ աշխարհում կորոնավիրուսով վարակվել է ավելի քան 4,1 միլիոն մարդ, որից 283 992-ը՝ մահվան ելքով։ Վարակակիրների թվով ԱՄՆ-ն առաջին տեղում է, այնուհետև հաջորդում են Իսպանիան, Ռուսաստանը, Մեծ Բրիտանիան, Իտալիան, Ֆրանսիան, Գերմանիան, Բրազիլիան, Թուրքիան, Իրանը, Չինաստանը:

В Италии наблюдается самая низкая смертность за сутки и наименьшее число новых случаев COVID-19 с начала марта
В Италии накануне была зафиксирована самая низкая смертность из-за COVID-19 за один день и наименьшее число новых подтвержденных случаев заражения за более чем два месяца. Об этом сообщило министерство здравоохранения страны.
За последние сутки было зарегистрировано 165 смертей от COVID-19, что является наименьшим числом с 9 марта, когда премьер-министр Италии Джузеппе Конте первым в Европе объявил о введении режима полной изоляции в мирное время на фоне усилий страны по сдерживанию распространения инфекции. Прирост в 802 новых случая заражения за последние 24 часа стал самым низким с 6 марта.
Всего за время вспышки коронавируса в Италии зарегистрировано 219 070 случаев заражения, 30 560 из которых привели к смертельному исходу.
Положительная тенденция продолжает проявляться всю эту неделю после вступления Италии в «Фазу 2» борьбы с эпидемией коронавируса, означающей облегченную версию общегосударственного режима изоляции из-за COVID-19, который действует с 10 марта.