Ճապոնիայում մոտ երեք տասնյակ ՀՀ քաղաքացի կա
Ճապոնիայում մոտ երեք տասնյակ ՀՀ քաղաքացի կա։ Այս մասին «7օր»–ին տեղեկացրել է ՀՀ ԱԳՆ հասարակայնության հետ կապերի վարչության պետ Տիգրան Բալայանը։ ՀՀ արտաքին գերատեսչության տվյալներով՝ նրանցից և ոչ մեկը երեկ Ճապոնիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժից և ցունամիից չի տուժել։
Նշենք, որ «Gazeta.ru»–ի փոխանցմամբ՝ Ճապոնիայում տեղի ունեցած ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվն անցել է 1000–ից։ Այս մասին մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է այդ երկրի կառավարության գլխավոր քարտուղար Յուկիո Էդանոն։ Տեղեկացվում է նաև, որ Ճապոնիայի հյուսիս–արևմուտքում նոր երկրաշարժ է գրանցվել՝ 6,6 մագնիտուդ հզորությամբ։ Այնտեղ ցունամիի վտանգ չկա։

В Японии находятся около тридцати граждан Армении
В Японии находятся около тридцати граждан Армении. Об этом  «7or»  сообщил пресс-секретарь МИД РА Тигран Балаян. По данным внешнеполитического ведомства РА, никто из них не пострадал от произошедших вчера на территории Японии землетрясения и цунами.
Отметим, что по сообщению «Gazeta.ru»,  число жертв разрушительного землетрясения в Японии превышает 1000. Об этом на пресс-конференции заявил генеральный секретарь  правительства страны  Юкио Эдано. Кроме того, как передает «Kyodo News»,  на северо-западе Японии, в префектуре Ниигата, произошло новое землетрясение магнитудой 6,6 баллов. Японские власти об угрозе цунами не объявляли.