Երևանի քաղաքապետարանի 1700 աշխատակցի աշխատավարձերը կբարձրանան շուրջ 30 տոկոսով. խոսնակ
Քաղաքապետարանի 1700 աշխատակցի աշխատավարձերը կբարձրանան շուրջ 30%-ով: Այս մասին «Facebook»-ի իր էջում նշել է Երեւանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Մայիսի 8-ին կայանալիք Երեւանի ավագանու արտահերթ նիստում նախատեսվում է ընդունել հաստիքացուցակների փոփոխության մասին որոշումը, որի համաձայն՝ քաղաքապետարանի, այդ թվում՝ վարչական շրջանների աշխատակիցների աշխատավարձերը կբարձրանան միջինը 28-30 տոկոսով:
Երեւանի՝ որպես համայնք ձեւավորվելուց ի վեր սա աշխատավարձերի նման ծավալի առաջին բարձրացումը:
Ի դեպ, համայնքային պաշտոնյաների աշխատավարձերի չափը որոշվում է օրենսդրությամբ սահմանված գործակիցներով»:

Зарплаты 1700 сотрудников мэрии Еревана повысятся на 30%
Зарплаты 1700 сотрудников мэрии Еревана повысятся почти на 30%, написал на своей странице в «Facebook» пресс-секретарь мэра столицы Акоп Карапетян.
Он отметил, что на предстоящем 8 мая внеочередном заседании Совета старейшин Еревана предусмотрено принятие нового штатного расписания, согласно которому зарплаты сотрудников мэрии и муниципалитетов столицы повысятся на 28-30%.
«С момента формирования общины в Ереване это первое столь масштабное повышение зарплат. Кстати, размер заработных плат общинных чиновников определяется в соответствии с установленными законодательством индексами», – написал Карапетян.