Մովսես Արիստակեսյան. «Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պետք է վախենա Հովսեփ Խուրշուդյանից»
-Արմեն Մարտիրոսյանը «Նիգ-Ապարան» հայրենակցական միության վարչության անդամ է։ Հովսեփ Խուրշուդյանը շատ արատավոր դերակատարություն ունի կուսակցությունում։ Կարծում եմ, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը պետք է շատ վախենա նրանից։ Նա բանսարկություններ սարքելու առումով շատ ունակ և խելացի է ու մտահղացել է լրտեսների խումբ ստեղծել։ Նա մարդիկ էր ուզում ներգրավել կուսակցություն, որոնք պետք է լրտեսեին յուրաքանչյուրիս քայլը,- Սարյանի արձանի մոտ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է Մովսես Արիստակեսյանը։
«Դառնալով պատգամավոր՝ պատրաստվո՞ւմ եք հրաժարվել ձեր մանդատից» հարցին նա պատասխանել է, որ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի հրաժարականի արդյունքում պատգամավոր դառնալը շատ բարձր գին է, սակայն ինքը փորձելու է «իրագործել օրենքը և ժողովրդի տված քվեն բարձր պահել»։
Ինչ վերաբերում է 2007թ. խորհրդարանական ընտրություններում ցուցակում իր և Արմեն Մարտիրոսյանի տեղերի փոփոխությանը, Մ.Արիստակեսյանը նշել է.
-Ես այդ խնդիրը բարձրաձայնել եմ, ինչի համար Հովսեփ Խուրշուդյանի կողմից արժանացել եմ պառակտիչ որակմանը։ Այն խորհրդի նիստին, որին ես ներկա եմ եղել, որոշում է կայացվել, և ես եղել եմ 9-րդը, այնուհետև Վարդան Մալխասյանը հրաժարվեց, և ես հաստատվեցի 8-րդ տեղում։

Мовсес Аристакесян: «Раффи Ованесян должен бояться Овсепа Хуршудяна»
«Армен Мартиросян является членом правления земляческого союза «Ниг-Апаран». Овсеп Хуршудян играет очень порочную роль в партии. Думаю, что Раффи Ованесян должен очень бояться его. Он очень способен и умен в плане интриг и замышлял создать группу шпионов. Он хотел вовлечь в партию людей, которые должны были шпионить за шагом каждого из нас», - сказал Мовсес Аристакесян во время встречи с журналистами у памятника Сарьяну.
На вопрос «став депутатом, собираетесь ли вы отказаться от своего мандата», он ответил, что в результате отказа Раффи Ованесяна, стать депутатом слишком ответственно, однако он попытается «реализовать закон и высоко держать вотум доверия со сторон народа».
Что касается перемен мест его и Армена Мартиросяна в избирательных списках на парламентских выборах 2007թ., то М. Аристакесян отметил:
«Я озвучивал эту проблему, за что удостоился от Овсепа Хуршудяна оценки  раскольника. На заседании того совета, на котором я присутствовал, было принято решение, и я был 9-м, затем Вардан Малхасян отказался, и я утвердился на 8-м месте»