Աֆղանստանի նախկին նախագահ Համիդ Կարզայի նախընտրական շտաբը հայտարարել է, որ նախագահական ընտրությունների առաջին փուլում իրենք հաղթանակ են տարել։
-Նախնական տվյալները ցույց են տալիս, որ Կարզայը հավաքել է ձայների մեծամասնությունը,-ասել է նախընտրական շտաբի ղեկավար Դին Մուհամմադը։
Միևնույն ժամանակ նա ընդգծել է, որ ընտրությունների նախնական արդյունքների մասին հայտարարելը ընտրական հանձնաժողովի պարտականությունն էր։
-Երկրորդ փուլ չի լինի։ Մենք հավաքել ենք ձայների մեծամասնությունը,-հավելել է նա։
Ըստ «gazeta.ru»-ի
Կարզայի շտաբը հայտարարել է, որ Աֆղանստանի ղեկավարի ընտրություններում իրենք հաղթել են

Предвыборный штаб бывшего президента Афганистана Хамида Карзая объявил о победе в первом туре на выборах главы государства.
«Предварительные результаты показывают, что Карзай набрал большинство голосов», - сказал руководитель избирательного штаба Дин Мохаммад.
При этом он подчеркнул, что это была обязанность избирательной комиссии объявить об официальных результатах.
«Второго раунда не будет. У нас есть большинство голосов», - добавил он.
По сообщению «gazeta.ru»
Штаб Карзая объявил о победе на выборах главы Афганистана