Երվանդ Մանարյան. «Այս իշխանությունները գտել են կթելու ձևը»
«Ագուլիս» թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Երվանդ Մանարյանը ՀԺԿ գրասենյակում կազմակերպված «Արդարություն և ռազմական անվտանգություն» թեմայով կլոր սեղանի ժամանակ հայտարարել է, որ Հայաստանի այսօրվա իշխանությունները «դրամի ծարավ» են.
-Նրանք գտել են կթելու ձևը։ Կկթեն այնքան, ինչքան կովը հանգիստ կանգնած է։ Մինչև որ «քացի չտա»,- ասել է նա՝ մտահոգվելով նաև, որ հայ ժողովրդին, մատաղ սերնդին պետությունը չի պատրաստում «վաղվա հավանական անհաջողություններին և թշնամանքի դրսևորմներին» դիմակայելու համար.
-Իշխանությունն իր համար գործարքներ, հարևանների հետ հաշիվներ է անում, ֆուտբոլ է խաղում, իսկ պետության խնդիրները մնացել են մի կողմում։

Ерванд Манарян: «Эти власти нашли способ доить»
Художественный руководитель театра «Агулис», актер Ерванд Манарян во время круглого стола в офисе НПА по теме «Справедливость и военная безопасность» заявил, что «сегодняшние власти Армении «жаждут денег».
«Они нашли способ доить. Будут доить столько, сколько корова стоит. Пока не «лягнет»,- сказал он. Он также выразил озабоченность, что государство не готовит армянский народ, подрастающее поколение для противостояния  «завтрашним возможным неудачам и проявлениям вражды».
«Власти для себя осуществляют сделки, сводят счета с соседями, играют в футбол, а проблемы государства остались в стороне», - сказал актер.