ՀԴԿ–ն ակնկալիքներ չի էլ ունեցել
Հայաստանի դեմոկրատական կուսակցության առաջնորդ Արամ  Գ. Սարգսյանը, պատասխանելով «7օր»-ի հարցին, թե հնարավո՞ր է, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների հանդիպումից փոփոխություններ տեղի ունենան թե՛ բանակցային գործընթացներում, և թե՛ Հայաստանի ներքին և արտաքին քաղաքականության մեջ, ասել է.
-Առանձնապես ոչ մի փոփոխություն չի եղել։ Չեմ կարող ասել, թե այժմ ինչ-որ դարակազմիկ մոտեցումներ պետք է ձևավորենք։ Համոզված եմ, որ որևէ էական փոփոխություն այդ հանդիպումից չկա։
ՀԴԿ նախագահը նաև ասել է, թե ինքը նախապես էլ հայտարարել էր, որ ոչ մի ակնկալիք չունի նախագահների հանդիպումից։

У Демократической партий Армении не было и ожиданий
Лидер Демократической партии Армении Арам Г.Саркисян, отвечая на вопрос «7or»  о том, возможно ли, чтобы после встречи президентов Армении, России и Азербайджана произошли изменения, как в переговорном процессе, так и во внутренней и внешней политике Армении, сказал:
«Никаких особых изменений не произошло. Не могу сказать, что мы должны сформировать какие-то эпохальные подходы. Я уверен, что какого-либо существенного изменения от этой встречи не произошло».
Председатель ДПА также сказал, что он и ранее заявлял, что не имеет никаких ожиданий от встречи президентов.