Հարցազրույց «Ժողովրդական» կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանի հետ
-Հունվարի 19-ին Ձեր կազմակերպած հանրահավաքի ժամանակ Դուք իշխանություններին վերջնաժամկետ տվեցիք՝ փետրվարի 28-ը։ Այդ ամսաթվի ընտրությունն ինչո՞վ էր պայմանավորված։
-Մենք ուզում էինք մարտի 1-ին նշանակել վերջնաժամկետը, սակայն մարտի 1-ը մարդկանց հոգեհանգիստն է ու հիշատակի օր է։ Դա է պատճառը, որ մենք ընտրեցինք փետրվարի 28-ը։ Իսկ մարտի 1-ին մենք անելու ենք մոմավառություն։ Եթե մինչև փետրվարի 28-ը իշխանությունները քայլեր չանեն այն ուղղությամբ, ինչը որ մենք մատնանշել ենք, մենք ամսի 28-ին ակցիաներ ենք նշանակել ու իրականացնելու ենք։ Ես նախօրոք ոչինչ չեմ ուզում ասել, կտեսնեք։ Ընդհանարպես, ակցիաների մասին նախապես չեն ասում։
-Վերջին հանրավաքի ժամանակ Դուք հայտարարեցիք, որ եթե մինչև փետրվարի 28-ը քայլեր չձեռնարկվեն, պահանջելու եք արտահերթ ընտրություններ։ Ո՞ր ընտրությունների մասին է խոսքը։
-Սկզբում նախագահական, հետո՝ խորհրդարանական։
-Կարելի՞ է ենթադրել, որ արտահերթ նախագահական ընտրություններ պահանջելով՝ Դուք պահաջում եք Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը։
-Ես հիմա ոչ մի բան չեմ ասի։ Ես ամեն ինչ կասեմ ամսի 28-ին, և Դուք էլ ներկա կլինեք։ Այժմ միայն ձեզ կարող եմ վճռականապես ասել, որ մենք պահանջելու ենք արտահերթ ընտրություններ՝ սկզբում նախագահական, հետո խորհրդարանական։

Интервью с председателем Народной партии Тиграном Карапетяном
-19-го января во время организованного Вами митинга Вы выдвинули властям ультиматум - 28-е февраля. Чем был обусловлен выбор этой даты?
-Мы хотели назначить ультиматум на 1-е марта, но этот день является днем памяти жертв. В этом причина, что мы выбрали 28-е февраля. А 1-го марта мы будем зажигать свечи в их память. Если до 28-го февраля власти не предпримут действий в том направлении, которое мы указали, то в тот же день мы проведем акции. Не хочу ничего говорить заранее. Вообще об акциях заранее не говорят.
-Во время последнего митинга Вы заявили, что если до 28-го февраля не будут предприняты соответствующие действия, то Вы будете требовать проведения внеочередных выборов. Какие выборы Вы имеете в виду?
-Сначала президентские, а потом - парламентские.
-Можно ли предположить, что требуя внеочередные президентские выборы, Вы требуете отставки Сержа Саргсяна?
-Сейчас я ничего не скажу. Я всё скажу 28-го, когда Вы тоже будет присутствовать. Сейчас могу лишь сказать, что мы будем требовать внеочередных выборов: сначала президентских, а потом - парламентских.