ՀՀ ֆինանսների նախարարը 2010թ.–ին մոտ 1–1,5% տնտեսական աճ է կանխատեսել
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Դավթյանը լրագրողներին ասել է, որ համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամով պայմանավորված՝ թեև 2009թ. սկսել են «բավականին մեծ բացասական սպասունմներով» և տարվա առաջին կեսին այդ ճգանաժամի հետևանքներն ակնառու են դարձել, սակայն արդեն սկսել են նկատվել կայունացման որոշակի միտումներ.
-Խոսքը դեռևս կայունացման որոշակի միտումների մասին է։ Մեր սպասումներն այնպիսին են, որ ընդհանուր կայունացման միտումները տարվա կեսից կսկսեն նկատվել և տարվա վերջում դրանք ավելի ակնառու կդառնան, և մենք հաջորդ տարվա կեսից կսկսենք դանդաղ, բայց որոշ չափով տնտեսության անկման վերականգման գործընթացը։ Հաջորդ տարի մենք կանախտեսում ենք ունենալ միգուցե փոքր, բայց, այնուհանդերձ, աճ՝ մոտ 1-1,5%։

Министр финансов РА прогнозирует в 2010 году экономический рост примерно в размере 1-1,5%
Министр финансов Тигран Давтян сказал журналистам, что международным финансово-экономическим кризисом обусловлено то, что 2009 год начался с достаточно большими отрицательными ожиданиями и и в начале первой половины года последствия этого кризиса стали очевидными, однако уже наблюдаются  некоторые тенденции к стабилизации.
«Речь пока об определенных тенденциях стабилизации. Наши ожидания таковы, что с половины года общие тенденции стабилизации будут замечены и к концу года они станут более очевидны, и мы с половины следующего года начнем медленно, но в некоторой степени процесс восстановления спада экономики. В следующем году мы прогнозируем иметь, может быть и небольшой, но, тем не менее, рост - примерно 1,-1,5%.