Նիկոլ Փաշինյանը ձերբակալվել է
Մոտ 20 րոպե առաջ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը գնացել է ՀՀ գլխավոր դատախազության շենքի մոտ, որտեղ նրան ոստիկանները կալանավորել են։ Այս կապակցությամբ՝ Գլխավոր դատախազության մամուլի խոսնակ Սոնա Տռուզյանը «7օր»-ին ասել է.
-Նա եկել է դատախազության շենքի մոտ։ Ոստիկանները նրան ձերբակալել են, քանի որ նա գտնվում էր հետախուզման մեջ և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց էր ընտրված կալանք։ Նա տարվել է ոստիկանության բաժին, կձևակերպվի, որ նա ներկայացել է կամավոր և օրենքով սահմանված կարգով՝ հետագա գործողությունները կկատարվեն։

Никол Пашинян арестован
Около 20 минут назад главный редактор ежедневной газеты «Айкакан жаманак» Никол Пашинян направился к зданию Генеральной прокуратуры РА, где его задержали полицейские. В связи с этим пресс-секретарь Генеральной прокуратуры Сона Трузян сказала «7or»:
«Он пришел к зданию прокуратуры. Полицейские задержали его, поскольку он находился в розыске, и мерой пресечения в отношении его был выбран арест. Его доставили в полицейский участок, будет оформлено, что он явился добровольно и в порядке, установленном законом, будут совершенны последующие действия».