Ակցիա ի պաշտպանություն Վարդան Օսկանյանի և հանուն արդարության (տեսանյութ)
Այսօր առավոտյան ԱԺ–ի Դեմիրճյան փողոցի մուտքի մոտ մի քանի տասնյակ քաղաքացիներ ակցիա են իրականացրել ի պաշտպանություն «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Օսկանյանի։
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանն ԱԺ–ին միջնորդագիր է ներկայացրել՝ փողերի լվացման հարցով Օսկանյանին որպես մեղադրայալ ներգրավելու հարցով։
Ակցիայի մասնակիցները արդարություն են պահանջել՝ վստահություն հայտնելով, որ Վ. Օսկանյանն անմեղ է, և նրա նկատմամաբ քաղաքական հետապնդում է իրականացվում։
Դեմիրճյան մուտքից խորհրդարան գնացող ԲՀԿ խմբակցության պատգամավորները քաղաքացիների կողմից արժանացել են ծափահարությունների, իսկ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավորներին նրանք ուղեկցել են «ար–դա–րու–թյո՛ւն» բացականչություններով։
Ակցիայի մասնակիցները պարզել են նաև պաստառներ՝ «Սա քո խոսքի հարթակն է, պաշտպանիր ՁԱՅՆԻԴ անձեռնմխելիությունը», «Մի՛ թող, որ ձայնդ կտրեն, ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ», «Իմ պատգամավորը չի ոտնահարի իմ ազատ խոսքի իրավունքը» և այլ կարգախոսներով։ Ի դեպ, «Մի՛ թող, որ ձայնդ կտրեն, ԺՈՂՈՎՈՒՐԴ» պաստառի վրա պատկերված՝ ժողովրդին խորհրդանշող երիտասարդի բերանը փակված է եղել ՀՀԿ–ի խորհրդանշանով։

Акция в поддержку Вардана Осканяна и во имя справедливости (видео)
Сегодня утром перед входом в здание НС на ул. Демирчяна несколько десятков граждан провели акцию в поддержку депутата парламента от фракции ППА Вардана Осканяна в связи с ходатайством генпрокурора РА Агвана Овсепяна о лишении Осканяна депутатской неприкосновенности.
Участники акции требовали справедливости, выражая уверенность в том, что в отношении Осканяна осуществляется политическое преследование.
Входившие в парламент депутаты от фракции ППА удостоились аплодисментов участников акции, а членов РПА сопровождали выкрики «Спра-вед-ли-вость!».
Активисты развернули также плакаты со следующим содержанием: «Это твоя трибуна – защити неприкосновенность своего слова», «Не позволяй лишать себя голоса, народ!», «Мой депутат не попирает мое право на свободу слова!» и др.
Отметим, что в ходатайстве генпрокурора предлагается лишить Осканяна депутатской неприкосновенности для привлечения его к уголовному делу об «отмывании» денег в качестве обвиняемого.