Կահիրեում բախումների ժամանակ 300 մարդ է վիրավորվել
Առնվազն երկու մարդ զոհվել է, և գրեթե 300–ը վնասվածքներ է ստացել Կահիրեում ցուցարարների և անվտանգության ծառայության աշխատակիցների ու ոստիկանության միջև տեղի ունեցած բախումների ընթացքում։ Եգիպտոսի մայրաքաղաքի հիվանդանոցներ են տեղափոխվել 171 տուժածներ, որոնց թվում ինչպես ցուցարարներ են, այնպես էլ ուժային կառույցների աշխատակիցներ։
Անկարգությունները սկսվել են մայիսի 4–ին, երբ Եգիպտոսի պաշտպանության նախարարության մոտ հավաքված ցուցարարները, որոնք պահանջում էին, որ ռազմական բռնապետությունը զիջի իշխանությունը քաղաքացիական կառավարությանը, սկսել են քարեր նետել ոստիկանների վրա։ Իրավապահ մարմինների ծառայողները պատասխանել են արցունքաբեր գազով և ջրցան մեքենաներով։
Շարունակվող անկարգությունները կանխելու նպատակով Եգիպտոսի Գերագույն ռազմական խորհուրդը Կահիրեի կենտրոնում պարետային ժամ է մտցրել՝  23։00–7։00։
Պաշտպանության նախարարության մոտ ցույցերը շարունակվում են ապրիլի վերջից, բողոքին մասնակցում են իսլամիստ ծայրահեղական Սալահ Աբու Իսմայիլի կողմնակիցները, որին ԿԸՀ–ն հրաժարվել է գրանցել որպես նախագահի թեկնածու։ Մայիսի 2–ին բողոքարարների վրա անհայտ անձանց հարձակման հետևանքով 9 մարդ էր զոհվել։

В результате столкновений в Каире пострадали 300 человек
Как минимум два человека погибли и почти 300 получили ранения в ходе столкновений между демонстрантами и сотрудниками службы безопасности и полиции, произошедших в Каире в 4 мая, сообщает «France-Presse». В больницы столицы Египта доставлен 171 пострадавший, среди которых как демонстранты, так и сотрудники силовых структур.
Беспорядки 4 мая начались после того, как разместившиеся на площади около здания Минобороны Египта демонстранты, выступающие за скорейшую передачу власти от военной хунты гражданскому правительству, начали забрасывать камнями полицейских. Сотрудники правоохранительных органов, в свою очередь, применили против демонстрантов водометы и слезоточивый газ.
В связи с продолжающимися беспорядками правящий Верховный военный совет ввел в центральной части Каира, где расположено здание Минобороны, комендантский час, действующий с 23:00 пятницы по 07:00 субботы.
Около здания Минобороны с конца апреля проводят акцию протеста сторонники Хазема Салаха Абу Исмаила, которого ЦИК отказался зарегистрировать в качестве кандидата в президенты Египта. 2 мая в результате нападения на участников акции протеста у Минобороны неустановленных лиц погибли девять человек.