Ուսուցիչներն աշակերտներին խնդրել են դասերից հետո գնալ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ ՀՀԿ հանրահավաքին
Ուսուցիչներն  աշակերտներին խնդրել են դասերից հետո գնալ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ ՀՀԿ հանրահավաքին
Մայիսի 6-ին կայանալիք ԱԺ ընտրություններին հետևող ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ դիտորդական առաքելությունը հրապարակել է երկրորդ միջանկյալ զեկույցը: Դրանում մասնավորապես ասված է. «Թեպետ ԸՕ-ի 18.6 հոդվածն արգելում է քարոզչությունը և քարոզչական նյութերի տարածումը մանկավարժական կազմի աշխատողների կողմից և ուսումնական հաստատություններում, այնուամենայնիվ, ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ երկարաժամկետ դիտորդները արձանագրել են մի շարք դեպքեր, երբ ուսուցիչները և ուսանողները ներգրավվել են ՀՀԿ-ի քարոզարշավում»։
Դիտորդները մասնավորապես նշում են, որ ապրիլի 11-ին Էջմիածնում ուսուցիչներն ու աշակերտները ազատ են արձակվել դասերից ՀՀԿ-ի հանրահավաքին մասնկացելու համար, իսկ ապրիլի 14-ին Արաբկիր համայնքում ուսուցիչներն  աշակերտներին խնդրել են դասերից հետո գնալ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ ՀՀԿ հանրահավաքին:

Учителя попросили учеников пойти на митинг РПА с участием Сержа Саргсяна
Наблюдательская миссия Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ опубликовала второй промежуточный доклад относительно предвыборной кампании в Армении.
«Несмотря на то, что принявшие участие в начавшейся 8 апреля активной избирательной кампании политические силы в основном обеспечены возможностями по размещению своих предвыборных плакатов в специально отведенных местах, тем не менее, были два случаи избиения в Ереване и препятствования агиткампании», - говорится в докладе.
В нем также сказано о том, что были зафиксированы нарушения положений Избирательного кодекса, регулирующих избирательную кампанию. Были учтены те случаи, когда в школах учителям и школьникам было предложено принять участие в предвыборных мероприятиях правящей РПА.
Наблюдатели, в частности, отметили случаи, когда 11-го апреля в Эчмиадзине учителей и учеников школ освободили от уроков для участия в митинге РПА, а 14-го апреля в столичном районе Арабкир учителя попросили учеников пойти после уроков на митинг РПА с участием Сержа Саргсяна.