Պահանջ՝ պատասխանատվության կանչել ՀՀ ոստիկանապետին և Երևանի քաղաքապետին
Երեկ Մաշտոցի պուրակում տեղի ունեցած միջադեպից հետո բնապահպան–ակտիվիստ Մարիամ Սուխուդյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
«Անհրաժեշտ է, որ հանրության և ժողովրդի կողմից պատասխանատվության կանչվեն և խստագույնս պատժվեն ՀՀ ոստիկանապետը և Երևանի քաղաքապետը՝ իրենց բացահայտ հակասահմանադրական և հակաօրինական որոշումների կայացման ու գործադրման համար, իրենց պետական և տեղական ինքնակառավարման պաշտոնները չարաշահելով՝ հանրության և ժողովրդի իրավունքների դեմ գործունեություն ծավալելու համար: ԱՆՀԱՊԱՂ պիտի պատասխանատվության կանչվեն և պատժվեն ՀՀ Սահամանադրության տառին ու ոգուն համապատասխան»:
Ակտիվիստների խոսքերով՝ երեկ՝ ժամը մոտ 21։30–ին, Մաշտոցի այգում անհայտ անձինք կռիվ են հրահրել, որի ընթացքում ոստիկաններն արագ շրջափակել են ցուցարարների կողմից այնտեղ տեղադրված վրանն ու այն կոտրել և տեղահանել՝ հաշվի չառնելով անգամ, որ վրանում ցուցարարներ կան քնած:
Ակտիվիստները մտադիր են այգում կրկին վրան տեղադրել և շարունակել իրենց շուրջօրյա նստացույցը։
Ինչպես նաև այսօր՝ ժամը 11-ին, Մաշտոցի պուրակից երթ է սկսվելու դեպի Կառավարության թիվ 1 շենք, որտեղ բողոքի գործողության մասնակիցները կառավարությունից պահանջելու են պատժել երեկվա միջադեպի համար պատասխանատու բոլոր պաշտոնատար անձանց:

Требование призвать к ответственности начальника Полиции РА и мэра Еревана
После вчерашнего инцидента в парке на проспекте Маштоца активист экологического движения Мариам Сухудян написала на своей странице в «Фейсбук»:
«Необходимо, чтобы общественность и народ призвали к ответственности и были  жесточайшим образом наказаны начальник Полиции РА и мэр Еревана за принятые ими  антиконституционные и противозаконные решения и их реализацию, за злоупотребление своими должностными обязанностями и ведение деятельности, противоречащей правам общества и народа. Они немедленно должны быть привлечены к ответственности и наказаны в соответствии с буквой и духом закона».
По словам активистов, вчера около 21:30 в парке неизвестными лицами был спровоцирован конфликт, в ходе которого работники полиции быстро окружили размещенную протестующими палатку, сломали и ликвидировали ее, даже не учтя то, что в ней находились спящие активисты.
Участники акции протеста намерены снова разместить в парке палатку и продолжить круглосуточную забастовку.
Отметим также, что сегодня в 11:00 от парка Маштоца начнется шествие к зданию Правительства, у которого участники акции будут требовать наказать всех ответственных за вчерашний инцидент.