Այսօր ՀՀԿ 13–րդ համագումարից առաջ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պատասխանել է «7օր»–ի և «Ազատություն» ռ/կ–ի հարցերին
–Ամենայն հավանականությամբ Դուք ՀՀԿ–ի համամասնական ցուցակում կլինեք։ Ո՞ր պաշտոնը կնախընտրեք՝ պատգամավոր դառնալը, թե՞ Երևանի քաղաքապետ մնալը։
–Ես դեռ տեղյակ չեմ համամասնական ցուցակում կլինեմ, թե՞ չեմ լինի, բայց ես ՀՀԿ–ի անդամ եմ և կուսակցությունն  ինչպես կորոշի, այնտեղ էլ ես կլինեմ։
–Մաշտոցի պուրակի համար պայքարող ակտիվիստներն այնտեղից կրպակները հանելու վերջնաժամկետ են հայտարարել՝ այլապես սպառնալով անժամկետ նստացույց սկսել։
–Առաջին անգամ եմ լսում։
–Կրպակներն ի վերջո մնալու են, թե՞ դուրս են հանվելու։
–Կրպակները հիմնական չեն, ժամանակավոր բնույթ են կրում և կգա ժամանակը, անպայման ապամոնտաժվելու են։
–Այդ ժամանակը ե՞րբ կգա։
–Հիմա քննարկում  ենք այդ հարցը...մինչև երեք տարի։
–Բայց տեսնում եք, որ պայքարը չի ավարտվում, աղջիկներն ավելի են ակտիվացել, կրպակները պայմանական կալանքի տակ են դրել և այլն։
–Դե մարտի 8 էր, աղջիկները ուրախանում էին։ Ողջունելի է, որ ուրախանում էին, իրենց տոնն էլ շնորհավոր լինի։
–Հիմա երեք տարի այդ ցուցարարներն այգո՞ւմ պիտի մնան։
–Չէ, ո՞վ է ասում։ Այնտեղ հերթապահողներին ես կոչ եմ արել, որ հերթապահություն չանեն, այնտեղ ոչ մի շինարարական աշխատանք չի լինելու, մենք եղանակները թույլ տալուն պես այգին սկսելու ենք վերականգնել։

Перед началом 13-го съезда РПА мэр Еревана Тарон Маргарян ответил на вопросы «7or» и радио «Свобода»
-По всей вероятности, Вы войдете в пропорциональный список РПА. Что Вы предпочтете: стать депутатом или остаться мэром?
-Пока не знаю, буду ли включен в пропорциональный список, но, поскольку я являюсь членом РПА, будет так, как решит партия.
–Борющиеся за парк Маштоца активисты объявили ультиматум, угрожая начать бессрочную забастовку, если установленные в парке торговые павильоны не будут демонтированы.
–Впервые об этом слышу.
–Павильоны всё-таки останутся или будут демонтированы?
-Павильоны установлены временно. Придет время, и они обязательно будут демонтированы.
–Когда?
–Сейчас обсуждаем этот вопрос... в течение трех лет.
–Но Вы же видите, что они не прекращают бороться, девушки еще более активизировались.
–Ну 8-е марта… Девушки веселились. То, что они веселятся достойно похвалы.
–Выходит, что демонстранты три года будут находиться в парке?
–Нет! Кто сказал? Я призвал, чтобы они не дежурили там, поскольку никаких строительных работ в парке не будет. Как только погода улучшится, мы начнем восстанавливать парк.
–А когда эти магазины начнут работать?
–После того, как сдадим их в аренду.
–А почему еще не сдали?
–Потому что парк еще не восстановлен. Сдадим после восстановления.
Тарон Маргарян