Տիկին Գայանեի վերաքննիչ բողոքը մուտք ենք անում դատարան
Դատարանն արձանագրել է, որ նոր հանցանք կատարելու /Աշոտին կրկին առևանգելու/ հիմքը առկա է, քանի որ տիկին Գայանեի կողմից Ա․Փաշինյանին առերևույթ առևանգելու հանգամանքը կապված է եղել տուժողի մերձավոր ազգականի պետական և քաղաքական գործունեության հետ, որը ներկա պայմաններում ևս շարունակվում է։
Այսպիսով Դատարանն արձանագրել է, որ ազատության մեջ մնալու դեպքում տիկին Գայանեն կարող է նորից առևանգել Ա․Փաշինյանին և այդպիսի հիմքն իրատեսական է, քանի դեռ Ն․Փաշինյանը շարունակում է պաշտոնավարել։
Այս տրամաբանությամբ առաջնորդվելու դեպքում, Դատարանի փաստարկից անմիջականորեն բխում է, որ տիկին Գայանեն պետք է շարունակաբար մնա կալանքի տակ այնքան ժամանակ, քանի դեռ Ն․Փաշինյանը պաշտոնավարում է, քանի որ այդ դեպքում միշտ իրատեսական է, որ Ա․Փաշինյանը կառևանգվի։

Составили апелляционную жалобу госпожи Гаяне: уже направили в суд
Суд констатировал наличие основания для совершения нового преступления/повторного похищения Ашота, поскольку обстоятельство похищения А. Пашиняна госпожой Гаяне было связано с государственной и политической деятельностью близкого родственника потерпевшего, которая продолжается в нынешних условиях.
Таким образом, Суд констатировал, что в случае нахождения Гаяне Акопян на свободе она может снова похитить А. Пашиняна и основания для этого являются реальными до тех пор, пока Никол Пашинян продолжает пребывать у власти.
Если руководствоваться этой логикой, то из аргументации Суда прямо следует, что г-жа Гаяне должна оставаться под стражей до тех пор, пока Никол Пашинян находится у власти, поскольку в этом случае всегда реальна возможность похищения А. Пашиняна.