Փաշինյանը ստում է․ եռակողմ հայտարարության ոչ բոլոր կետերն են խախտվել, որոշ կետեր գերակատարվել են
Կառավարության նիստի ընթացքում Փաշինյանն այսօր ասել է, «որ 2020թ-ի նոյեմբերի 9-ից ի վեր եռակողմ հայտարարության բոլոր կետերը խախտվել են»։
Ստում է։ Ոչ բոլոր կետերն են խախտվել։ Ավելին՝ որոշ կետեր գերակատարվել են։
Այսպես, կատարվել և գերակատարվել է Ակնան Ադրբեջանին հանձնելու այդ հայտարարության 2-րդ կետը։
Քարվաճառի և Քաշաթաղի շրջանների թշնամում հանձնվելով կատարվել և գերակատարվել է այդ հայտարարության 6-րդ կետը։
Հայկական կողմը կատարել և գերակատարել է այդ հայտարարության առաջին կետը՝ զորքերը դուրս բերելով նույնիսկ այն տարածքներից, որոնց մասին այդ հայտարարության մեջ բառ անգամ չէր ասվել։
Ու հիմա կանգնում, ասում է՝ թե բոլոր կետերը խախտվել են։
Ու հիմա հարց է առաջանում՝ այդ ո՞նց ստացվեց, որ բոլոր հակահայկական կետերը կատարվել ու գերակատարվել են, իսկ նույնիսկ չնչին պրոհայկական դրույթներ պարունակող կետերը՝ խախտվել։
Նման բան կարող էր միայն մեկ պարագայում կատարվել՝ եթե Երևանն ու Բաքուն միասին գործեին։ Ու հենց այդպես էլ եղել է։

Пашинян лжет: нарушены не все пункты Трехстороннего заявления, более того, некоторые пункты перевыполнены
В ходе заседания правительства Армении 27 апреля Никол Пашинян заявил, что «после 9 ноября 2020 года Азербайджан нарушил, по сути, все пункты Трехстороннего заявления
Лжет. Нарушены не все пункты. Более того, некоторые пункты перевыполнены.
Так, выполнен и перевыполнен пункт 2 этого заявления по сдаче Азербайджану Акны.
Сдачей врагу Карвачарского и Кашатагского районов выполнен и перевыполнен пункт 6 этого заявления.
Армянская сторона выполнила и перевыполнила пункт 1 этого заявления, выведя войска даже с территорий, о которых в этом заявлении нет ни слова.
И теперь он взял и заявил, дескать, все пункты нарушены.
Возникает вопрос: как же так вышло, что все антиармянские пункты были выполнены и перевыполнены, а содержащие даже незначительно проармянские положения пункты – нарушены?
Подобное могло произойти лишь в одном случае – если бы Ереван и Баку действовали сообща. И именно так все и было.