Գալուստ Սահակյան. «ՀԱԿ–ի համար կարելի է գարշոկներ բաժանել»
Յոթ օրով շուրջօրյա հանրահավաք հայտարարած Հայ ազգային կոնգրեսը նստացույցի երկրորդ օրը հայտարարեց, որ Սերժ Սարգսյանի հովանու ներքո առավոտվանից փակվել են հասարակական բոլոր զուգարանները, և բնական կարիքները հոգալու համար մարդիկ ստիպված տուն են գնում։ Ավելին, այս կապակցությամբ ՀԱԿն արտահերթ նիստ էր գումարել և առաջ քաշած 8 պահանջներին ավելացրել ևս մեկը՝ բոլոր քաղաքացիների համար ապահովել զուգարանից օգտվելու հավասար պայմաններ։
«7օր»–ը ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանից հետաքրքրվել է, թե իշխանությունները ՀԱԿի համար զուգարանները բացելու քաղաքական որոշումը ե՞րբ են կայացնելու։

Галуст Саакян: «Можно раздать членам АНК горшки»
На второй день семидневной круглосуточной  сидячей забастовки Армянский национальный конгресс заявил, что по распоряжению президента РА Сержа Саргсяна  с утра закрыты все общественные туалеты и люди для удовлетворения естественных нужд  вынуждены идти домой.
Более того, в связи с этим АНК созвал внеочередное заседание и добавил к предъявленным 8 требованиям ещë одно – обеспечение всех граждан равными условиями пользования туалетом.
Корреспондент «7or» поинтересовался у руководителя фракции РПА Галуста Саакяна, когда власти примут политическое решение открыть общественные туалеты для членов АНК.