Հայաստանի իշխանությունը հրաժարվում է որևէ միջոց ձեռնարկել Արցախում հումանիտար աղետը վերացնելու համար
1․ Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհակալություն է հայտնում Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Թուրքիայի ժողովրդին ցավակցելու և օգնելու համար։
2․ Երկրորդ հայկական պետություն Արցախը արդեն 62 օր է` կտրված է Հայաստանից և աշխարհից և գտնվում է հումանիտար աղետի մեջ։
3․ Արցախը Հայաստանից շրջափակման մեջ է պահում Ադրբեջանը, որին պատերազմի և շրջափակման հարցում անվերապահորեն աջակցում է Թուրքիան։
4․ Հայաստանի իշխանությունը հրաժարվում է որևէ միջոց ձեռնարկել Արցախում հումանիտար աղետը վերացնելու համար։
Ուզում եմ գտնել, թե ինչ փաստարկներ կարող են մոգոնել նիկոլականները՝ համոզելու համար, թե վարչապետը բացառապես հայկական շահն ա առաջ տանում։ Շատ բարդ ա, մի էլ խրվեք։

Власти Армении отказываются принимать какие-либо меры для ликвидации гуманитарной катастрофы в Арцахе
1. Президент Армении Ваагн Хачатурян поблагодарил премьера Никола Пашиняна за то, что он выразил соболезнования и отправил помощь Турции.
2. Второе армянское государство Арцах уже 62 дня отрезано от Армении и мира, с каждым днем усугубляется гуманитарная катастрофа.
3. Арцах держит в блокаде Азербайджан, которого в вопросе войны и той же блокады безоговорочно поддерживает Турция.
4. Власти Армении отказываются принимать какие-либо меры для ликвидации гуманитарной катастрофы в Арцахе.
Хочу понять, какие аргументы могут выдумать николовцы, чтобы убедить, что премьер продвигает исключительно армянские интересы. Это очень сложно, даже не трудитесь.