էրդողանական Թուրքիան հենց այս պահին էլ խիստ վտանգավոր թշնամի է
Թուրքիայում աղետալի երկրաշարժի հետևանքով ի հայտ եկած հումանիտար աղետի խորապատկերին էրդողանական վարչախումբը հսկայական, կարծում եմ՝ որոշ դեպքերում անդառնալի, ներքաղաքական և արտաքին քաղաքական իմիջային կորուստներ է կրում։
Անշեղորեն և հանդուգն կերպով իր բոլոր խնդիրները լուծող էրդողանական Թուրքիայի քարոզչական առասպելը հօդս են ցնդեցնում պետության կողմից անհուսության և անօգնական վիճակի մատնված՝ Թուրքիայի հասարակ քաղաքացիների անձնական ողբերգությունների կադրերը։
Հաշվի առնելով այն, որ մեզանում հաճախ նման դեպքերում թյուրընկալում է առաջանում, թե, իբր, «վերջ, Թուրքիան այլևս չեզոքացված է», պետք է նշեմ, որ նման մոտեցումը լրջմիտ չի կարող համարվել, և էրդողանական Թուրքիան հենց այս պահին էլ սրանով հանդերձ խիստ վտանգավոր թշնամի է, ուստի պատրանքներին տրվել չի կարելի։

Эрдогановская Турция даже на данный момент является крайне опасным врагом
На фоне создавшейся в результате разрушительного землетрясения в Турции гуманитарной катастрофы режим Эрдогана несет колоссальные, а в некоторых случаях, полагаю, необратимые внутри- и внешнеполитические имиджевые потери.
Пропагандистский миф об эрдогановской Турции, неуклонно и дерзновенно решающей все свои проблемы, улетучивается кадрами личных трагедий простых граждан Турции, оставленных государством в состоянии отчаяния и беспомощности.
С учетом того, что у нас часто в подобных случаях возникает неверное восприятие, будто бы «все, Турция отныне нейтрализована», должен отметить, что подобный подход не может считаться серьезным, и эрдогановская Турция даже на данный момент является крайне опасным врагом, посему не стоит предаваться иллюзиям.