ՀՅԴ ներկայացուցիչների ձերբակալությունների ալիքը պետք է դիտարկել Արցախի շուրջ ստեղծված վտանգավոր զարգացումների համատեքստում
ՀՅԴ ներկայացուցիչների բնակարանների խուզարկությունների ու ձերբակալությունների ալիքը պետք է դիտարկել Արցախի շուրջ ստեղծված վտանգավոր զարգացումների համատեքստում։
Ադրբեջանի ու Հայաստանի ղեկավարների սինքրոն ասուլիսների տրամաբանությունը, ՀՅԴ-ի մշտական թիրախավորումն Ադրբեջանում որպես ազգային քաղաքական ուժի, Հայաստանի իշխող ուժի՝ Ադրբեջանին ուղղվող «դրական մեսիջների» շարքից է։
Առհասարակ այն ինչ վերաբերում է ազգայինին՝ գաղափարախոսությունից մինչև կառույցներ, անհատներ, հավասարապես թիրախավորվում են Ադրբեջանի և Հայաստանի գործող իշխանության կողմից և սա արդեն օրինաչափություն է դարձել։
Վստահ եմ, որ ՀՅԴ մեր ընկերները, գործընկերները սա էլ կհաղթահարեն ու այն որևէ ձևով չի ազդի այն վճռական պայքարի վրա, հանուն ինչի ոտքի են կանգնել։

Задержания представителей АРФД – из ряда «позитивных месседжей» правящей в Армении силы Азербайджану
Волну обысков квартир и задержаний представителей АРФ «Дашнакцутюн» следует рассматривать в контексте опасных развитий вокруг Арцаха.
Логика синхронных пресс-конференций руководителей Азербайджана и Армении, постоянное таргетирование АРФД, как национальной политической силы, – из ряда «позитивных месседжей» правящей в Армении силы Азербайджану.
Вообще, все национальное – от идеологии до структур и личностей – в равной степени избирается мишенью Азербайджаном и действующими властями Армении, и это уже стало закономерностью.
Уверен, что наши друзья и коллеги из АРФД преодолеют и эти трудности, и это никоим образом не отразится на их решительной борьбе, во имя чего они и поднялись.