Ադրբեջանն իր նվազագույն խնդիրն արդեն լուծել է
Ադրբեջանն իր նվազագույն խնդիրը, ցավոք, արդեն լուծել է՝ նոր բարենպաստ դիրքեր դուրս գալով, ՀՀ կոմունիկացիաների նկատմամբ վերահսկողություն հաստատելով, ուժեղացնելով, ռազմական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ խոցելով։
ՀՀ իշխանությունների ուղերձներից ակնհայտ է դառնում, որ Ադրբեջանի պահանջներն առավել ընդգրկուն են, առավելապաշտական ու այդ ուղղությամբ և՛ դիվանագիտական, և՛ ռազմական ակտիվ աշխատանք է տարվում։
Շարունակում եմ պնդել, որ մեր գլխավոր խնդիրն այսպիսի իշխանության գոյությունն է, որն իր պաշտոնավարման 4 տարիներին Հայաստանին ու Արցախին զրկել է կենսունակության և դիմադրության հնարավորություններից։

Азербайджан уже решил свою минимальную задачу
К сожалению, Азербайджан уже решил свою минимальную задачу, заняв новые выгодные позиции, установив контроль над коммуникациями РА, укрепив их, нанеся удары по военной и гражданской инфраструктуре.
Из сообщений властей РА становится очевидным, что требования Азербайджана более всеобъемлющие, более амбициозные, и в этом направлении ведется как дипломатическая, так и военная активная работа.
Я продолжаю настаивать на том, что наша главная проблема заключается в существовании такой власти, которая за 4 года своего пребывания у власти лишила Армению и Арцах возможности жизнеспособности и сопротивления.