Երևան դարձած իմ Էրեբունի․․․
Նիկոլենք հիմա օդից փող են բռնում։ Ուկրաինական ճգնաժամը սրանց համար վերածվել է դրսի ու ներսի հպարտ և ոչ հպարտ քաղաքացիներին քամելու հնարավորության։ Ասում են՝ ինչքան շատ լինեն տուրիստները, այնքան բանկերի ու խանութների միջոցով ավելի շատ կթալանենք։
Եթե խնդիրը տուրիստի քանակ ապահովելն է, ապա Երևանի Էրեբունու շրջանի տարածքը, դատելով ամենից, կարող է ձեռնոց նետել Կոտայքի մարզում գտնվող Հատիսին։ Ավելի ճիշտ՝ կլինի առողջ մրցակցություն բաց երկնքի տակ գտնվող թանգարանի և բաց երկնքի տակ հայտնված Հիսուսի արձանի միջև։
Մի տեղ անկեղծ ու բաց տեսարաններով կնկարահանվեն Մենուայի որդու «օբյեկտում», մյուս տեղում մեղքերի թողություն կխնդրեն և հոգևոր սնունդ կստանան Նիկոլայի որդու «օբյեկտում»։ Երկու տեղում էլ սելֆիներ կանեն։ Հետո հրաժեշտ կտան բաց երկնքի տակ գտնվող բազմաչարչար մեր երկրին։ Քայլարածներն էլ վիճակագրական թվերով կկերակրեն պողոսներին ու իրենց գրպաններում հեղափոխական ձևով կհաղթահարեն աղքատությունը։

Ставший Ереваном мой Эребуни…
Николовцы сейчас стригут бабло из воздуха. Украинский кризис превратился для них в возможность зарабатывать на внутренних и внешних гордых и не столь гражданах. Говорят, мол, чем больше туристов, тем больше они на них наживутся через банки и магазины.
Если задача стоит в обеспечении количества туристов, то территория ереванского административного округа Еребуни, судя по всему, может бросить перчатку горе Атис в Котайкском марзе. Вернее, развернется здоровая конкуренция между музеем под открытым небом и ожидающейся статуей Хруста, под столь же открытым небом.
В одном месте, в искренних и открытых сценах, будут сниматься на «объекте» сына Менуа, а в другом – просить отпущения грехов и получать духовную пищу на «объекте» сына Николая. В обоих местах будут делать селфи. Затем покинут нашу многострадальную страну под открытым небом. А мойшаговцы будут потчевать погосов статистическими цифрами и революционно преодолевать бедность в своих карманах.