Արմեն Գրիգորյանը սպանվեց ու սպանեց
Արմեն Գրիգորյանը մահացավ դատարանի դահլիճում, բայց դա երևացող մասն էր։ Իրականում Արմենինը քաղաքական սպանություն էր։ Նա Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության հերթական զոհն է։
Արմեն Գրիգորյանը սպանվեց և միաժամանակ ինքն էլ իր հերթին սպանեց։ Սպանեց, այսպես կոչված, քաղաքացիական հասարակությանը, մարդու իրավունքների պաշտպաններ ներկայացող բազմաթիվ ու բազմազան զանգվածին։
Եթե նախկինում նման բան լիներ և ակնհայտ քաղաքական ենթատեքստ ունեցող գործի շրջանակներում կալանավորը դատարանի դահլիճում մահանար, ապա, այսպես կոչված, արևմտամետ (իրականում՝ թուրքամետ) պայքարիստները ոռնոց կբարձրացնեին, կուրծք կծեծեին («հաց բերողի» պատմությունը վկա․ նա սնունդ էր հասցնում ոստիկանների կյանք խլած «ծռերին»)։ Արևմտյան կառույցներն ու դեսպանատները հայտարարությունը հայտարարության հետևից կանեին։ Գործակալական մամուլը աղմուկ կբարձրացներ։
Հիմա նման բան չեղավ։ Պատճառն այն է, որ Արմեն Գրիգորյանը չի արտահայտվել Հայոց ցեղասպանությունն ուրանալու օգտին, դեմ է եղել Արցախն Ադրբեջանին հանձնելուն, պողոսավարի չի հայտարարել, որ Արցախը մինչև Նիկոլն էր ծախվել, պարզապես խեղճ հարիֆի գրպանը գցեցին։ Գրիգորյանը չի պայքարել հայ–ռուսական հարաբերությունները փչացնելու, ռուսական ռազմաբազան Հայաստանից հանելու և փոխարենը Թուրքիայի տակ մտնելու համար։ Գրիգորյանը չի ընդունել Նիկոլի իշխանությունը։ Այս ամենը մահացու մեղքեր են հակահայկական շրջանակների համար ու դա է նրանց լռության, ավելի ճիշտ՝ ուրախության պատճառը։
Գրիգորյանն իր կյանքի գնով ևս մեկ անգամ ու վերջնականորեն բացահայտեց մեզանում վխտացող տնաբույծ թրքաբոլշևիկներին, գործակալներին, «արևմտամետիստներին»։ Շատ ծանր գին վճարեց նա դրա համար, բայց արեց իր գործը։

Армен Григорян был убит и убил
Армен Григорян умер в зале суда, но это была лишь видимая часть произошедшего. В реальности это было политическое убийство. Он – очередная жертва власти Никола Пашиняна.
Армен Григорян был убит и одновременно сам совершил убийство. Он убил так называемое гражданское общество, разношерстную массу позиционирующих защитниками прав человека субъектов.
Если бы подобное произошло в прошлом и в зале суда умер арестованный по делу с явным политическим подтекстом человек, то так называемые прозападные (в реальности – протурецкие) активисты подняли бы вой, стали бы бить себя в грудь (история с «приносившим хлеб» – яркое тому доказательство: он доставлял продукты убившим полицейских «црерам»). Западные структуры и посольство начали бы распространять одно заявление за другим.
Сейчас ничего подобного не произошло. Причина в том, что Армен Григорян не выступал за забвение Геноцида армян, был против сдачи Арцаха Азербайджану, не заявлял в стиле «погосов», что Арцах был продан еще до Никола, и бедолаге лишь подкинули всё в карман. Григорян не боролся за подрыв армяно-российских отношений, за вывод из Армении российской военной базы и за прогибание под Турцию. Григорян не принимал власть Никола. Всё это было для антиармянских кругов смертельным грехом, и именно поэтому они молчат, вернее – радуются.
Григорян ценой своей жизни в очередной раз и окончательно разоблачил кишащих у нас доморощенных туркобольшевиков, агентов и «прозападников». Он заплатил за это очень высокую цену, но сделал свое дело.