«Խաղաղության օրակարգին» թշնամին պատասխանում է պատերազմի խորհրդանիշներով
«Խաղաղության օրակարգին» թշնամին պատասխանում է պատերազմի խորհրդանիշներով։ Այս մասին թելեգրամյան իր ալիքում գրել է Իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը:
«Էրդողանական վարչախմբից եկող «դրական» ազդակներն ավելացան ևս մեկով․ օրերս Թուրքիայի նախկին վարչապետ Բինալի Յըլդըրըմը Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլխին նվիրեց Կոնստանդնուպոլիսը նվաճած օսմանյան սուլթան Մեհմեդ Բ-ի սրի կրկնօրինակը։
Ընդ որում, դրա հանձման ժամանակ էրդողանական վարչախմբի ներկայացուցիչը նշել է, որ Մեհմեդ Բ Նվաճողի սրի կրկնօրինակը նվիրում է «Ղարաբաղը նվաճողին»։ Մի կողմ թողնելով այն, որ Արցախի իբր «նվաճողը» զենքով կարողացել է տիրանալ հայկական երկրորդ հանրապետության միայն չնչին մասին՝ ավելի լայնարձակ տարածքներ «նվեր» ստանալով լոկ ստորագրության ուժով, իսկ Արցախն ամբողջությամբ այդպես էլ չի ընկել բարբարոսական բռնազավթման տակ, ուշագրավ է, որ «խաղաղության օրակարգին» թշնամին պատասխանում է պատերազմի խորհրդանիշներով։
Սա ևս մեկ անգամ գալիս է փաստելու, որ հայկական իրական հեռագնա օրակարգը պետք է միտված լինի թշնամու խաղաղեցմանը՝ Ադրբեջան կոչվող քաղցկեղային գոյացության Հարավային Կովկասի առողջ մարմնից հեռացման միջոցով»։

На «повестку мира» враг отвечает символами войны
К поступающим от эрдогановского режима «позитивным» сигналам прибавился еще один: на днях бывший премьер-министр Турции Бинали Йылдырым подарил главарю бакинского варварского режима копию меча османского султана Мехмеда II, завоевавшего Константинополь.
При этом во время ее вручения представитель эрдогановского режима отметил, что копию меча Мехмеда II Завоевателя он дарит «Завоевателю Карабаха».
Оставим в стороне, что якобы «завоеватель» Арцаха оружием смог завладеть лишь незначительной частью второй армянской республики, более крупные территории получив в «подарок» исключительно силой подписи, а Арцах так и не попал полностью под варварскую оккупацию.
Примечательно то, что на «повестку мира» враг отвечает символами войны.
Это еще раз констатирует, что армянская действительно дальновидная повестка должна быть нацелена на усмирение этого врага, посредством уделения раковой опухоли под названием Азербайджан со здорового тела Южного Кавказа.