Եմենի բանակի և ցեղային խմբավորման միջև բախումների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 40–ի
«Ասոշիեյթիդ Փրես» գործակալությունը, հղում անելով Եմենի կառավարական զորքերի ներկայացուցիչներին, հաղորդում է, որ կառավարական զորքերի և երկրի հյուսիսում գտնվող Արհաբ ցեղային խմբավորման զինյալների միջև բախումները դարձել են 40 մարդու մահվան պատճառ։
Նրանց տվյալներով՝ զինված բախումների հետևանքով Եմենի անվտանգության ուժերը տվել են 17 զոհ, սակայն ոչնչացվել է ցեղային խմբավորման 23 անդամ։
«ՌԻԱ նովոստի»–ն փոխանցում է, որ բախումները տեղի են ունենում Եմենի մայրաքաղաք Սանայի միջազգային օդանավակայանից հյուսիս–արևելք, ինչի հետևանքով մայիս–հունիս ամիսներին օդանավակայանը ոչ մեկ անգամ է դադարեցրել իր աշխատանքը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր,  որ Արհաբ ցեղային խմբավորումը ղեկավարում է մահմեդական ազդեցիկ շեյխ Աբդելմաջիդ Զենդանին, ով ԱՄՆ–ի կողմից մեղադրվում է ահաբեկչական գործունեության մասնակցության մեջ։

Число жертв столкновений армии Йемена с племенами достигло 40
Вооружённые столкновения между правительственными войсками Йемена и бойцами племенного объединения Архаб на севере страны в четверг привели к гибели в общей сложности более 40 человек, сообщает «РИА Новости» со ссылкой на «Ассошиэйтед Пресс» и на представителей правительственных войск.
По их данным, число жертв боестолкновений со стороны йеменских сил безопасности составило 17 человек. При этом было уничтожено не менее 23 членов племенного объединения.
Столкновения происходят к северо-востоку от международного аэропорта столицы Йемена Саны, который в конце мая - начале июня неоднократно приостанавливал свою работу из-за боёв.
Ранее сообщалось, что племенным объединением Архаб руководит влиятельный исламистский шейх Абдельмаджид Зендани, обвиняемый США в причастности к террористической деятельности.
Племенные объединения Йемена ещё в марте начали переходить на сторону оппозиции. Вооруженные столкновения племенной оппозиции с верными президенту Йемена Али Абдалле Салеху войсками начались в Сане 23 мая.