«Եթե ադրբեջանական կողմը այլ փաստարկ ունի, ապա կարող է դիմել միջազգային համապատասխան կառույցին»
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանի մեկնաբանությունը Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարության կապակցությամբ, ըստ որի հայկական զինված ուժերի կրակից Նախիջևանի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած այն տեղեկությունը, թե իբր հայկական զինված ուժերի կրակի հետևանքով Նախիջևանի հատվածում ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, չի համապատասխանում իրականությանը: Հայկական զինված ուժերը խստորեն պահպանում են հրադադարի ռեժիմը: Իսկ ադրբեջանական կողմի համար հրադադարի խախտումներով իրավիճակը սրելու փորձերը դարձել են ամենօրյա գործունեություն. օրինակ, միայն հունիսի 29-ին Ադրբեջանը հրադադարը խախտել է 29 անգամ, այդ թվում` դիպուկահար զինատեսակից 5 անգամ:
Եթե ադրբեջանական կողմում իսկապես զինծառայող է վիրավորվել, ապա դա կարող է լինել ինքնավնասման կամ զինծառայողների միջև անհանդուրժողականության հետևանք: Եթե ադրբեջանական կողմը այլ փաստարկ ունի, ապա կարող է դիմել միջազգային համապատասխան կառույցին` հետաքննություն իրականացնելու համար:

Если у Азербайджана есть иные аргументы, он может обратиться в международные структуры - Минобороны РА
Комментарий пресс-секретаря  министра обороны Армении Давида Карапетяна в связи с заявлением  Минобороны Азербайджана о том, что в результате выстрелов с армянской стороны в Нахиджеване был ранен азербайджанский военнослужащий
«Распространенная Министерством обороны Азербайджана информация о том, что якобы в результате выстрелов с армянской стороны в Нахиджеване был ранен азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности. Армянские вооруженные силы строго соблюдают режим перемирия. А для азербайджанской стороны попытки обострить ситуацию стали обычным делом: например, 29 июня Азербайджан нарушил перемирие 29 раз, в том числе произведя 5 снайперских выстрелов.
Если на азербайджанской стороне действительно ранен солдат, то это могло быть следствием суицида,  либо интолерантности в отношениях  между военнослужащими. Если у азербайджанской стороны есть иные аргументы, она может обратиться в соответствующие международные структуры для проведения расследования».