Կառավարության որոշումն անկատար է մնացել. ի՞նչ եղավ 3.5 մլրդ դրամը․ «Ժողովուրդ»
«Կառավարության հուլիսի 29-ի որոշմամբ Հայաստան էր բերվելու «Պֆայզեր» ու «Սինոֆարմ» տեսակի պատվաստանյութեր: Ընդհանուր թվով 500.000 դեղաչափ պատվաստանյութ ձեռք բերելու համար կառավարությունը 3.5 մլրդ դրամ էր հատկացրել։
Մինչ օրս, սակայն, վերոնշյալ պատվաստանյութերը Հայաստան չեն հասել։ Կառավարության հրամանի կատարողականը, փաստացի, կա՛մ չեղարկվել, կա՛մ չի կատարվել։
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ «Պֆայզր» տեսակի պատվաստանյութ Հայաստանը ձեռք չի էլ բերելու։ Հետևաբար հարց է առաջանում ինչո՞վ է արդարացված պետբյուջեից 3.5 մլրդ դրամ հատկացնել մի ծրագրի, որն իրականում փուչիկ է»,-գրում է թերթը։

Из госбюджета выделили 3.5 млрд. драмов на программу, которая в действительности является пустышкой – «Жоховурд»
Правительство Армении 29 июля приняло решение о закупке вакцин «Pfizer» и «Sinopharm». Для приобретения 500.000 доз вакцины правительство выделило 3.5 млрд. драмов, пишет газета «Жоховурд».
«Однако вышеуказанные вакцины до сих пор не доставлены в Армению. По сути, исполнение приказа правительства либо отменено, либо не выполнено.
По сведениям издания, Армения так и не приобретет вакцину «Pfizer». Следовательно, возникает вопрос, насколько оправдано предоставление 3.5 млрд. драмов из госбюджета на программу, которая в действительности является просто пустышкой», – пишет газета.