Բելառուսի նախագահը պատրաստ է տնտեսական աղետի դեպքում փակել երկրի սահմանները
«ՌԻԱ նովոստի»–ն գրում է, որ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն հայտարարել է, որ տնտեսական աղետի դեպքում պատրաստ է փակել երկրի սահմանները։
–Եթե ընդհանրապես աղետ լինի, մենք ամբողջությամբ կփակենք երկրի սահմանները և ներմուծման ճանապարհով կգնենք միայն այն, ինչ մեզ հարկավոր կլինի,–մայրաքաղաք Մինսկում կայացած ասուլիսի ժամանակ նշել է Լուկաշենկոն։
Վերջին ամիսներին տնտեսության ոլորտում դժվարությունների պատճառով Բելառուսում գների կտրուկ աճ է գրանցվել, իշխանությունները նվազեցրել են ազգային արժույթի փոխարժեքը։ Ամբողջ բնակչությունն ապրանքներ ու արժույթ է գնում։

Глава Белоруссии при экономической катастрофе готов закрыть границы
Президент Белоруссии Александр Лукашенко заявил, что готов закрыть границы страны в случае экономической катастрофы, передает «РИА Новости».
«Если вообще будет катастрофа в экономике, мы вообще закроем границы и будем покупать по импорту только то, что нам надо», - сказал Лукашенко на пресс-конференции в Минске.
«Но одеться и поесть у нас есть на что»,- добавил президент.
При этом Лукашенко высказал убежденность, что до экономической катастрофы в Белоруссии не дойдет. «Несколько месяцев, и мы выйдем из этой ситуации»,- сказал он.
Добавим, что в  последние месяцы из-за трудностей в экономике Белоруссии резко выросли цены, власти девальвировали курс национальной валюты. Население скупает товары и валюту.