Արթուր Աբրահամը ժամանել է Երևան՝ ամուսնանալու
Այսօր հանրահայտ բռնցքամարտիկ Արթուր Աբրահամը մամուլի ասուլիս է տվել և հայտարարել, որ Հայաստան է ժամանել ամուսնանալու նպատակով:
–Հայաստան ժամանելուս նպատակներից մեկն ամուսնությունն է: Հարսնացուս սովորական աղջիկ է, հանրությունը չի ճանաչում նրան,–հայտարարել է բռնցքամարտիկը:
Արթուր Աբրահամն ասել է նաև, որ իր կարիերան ավարտելուց հետո Հայաստանում ցանկանում է բռնցքամարտի դպրոց ստեղծել, որտեղ կդասավանդեն նաև անգլերեն և գերմաներեն:
–Հայաստանում պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտը զարգացած չէ, դրա համար էլ շատերը մեկնում են այլ երկրներ: Մենք տաղանդավոր մարզիկներ ունենք,–նշել է նա:
Աբրահամը նաև 100 հազ եվրոյի օգնություն կտրամադրի Ենգիբարյանի անվան դպրոցին՝ այն դպրոցին, որտեղ ժամանակին մարզվել է նաև ինքը։

Артур Абрахам приехал в Ереван с целью жениться
На сегодняшней пресс-конференции экс-чемпион мира в средней весовой категории, известный боксер Артур Абрахам приехал в Армению с целью жениться.
«Одной из целей моего приезда является женитьба. Моя невеста – обычная девушка, не известная в кругах общественности», - сообщил он.
Как отметил боксер, после завершения своей карьеры он хочет основать в Армении боксерскую школу, где будут обучать английскому и немецкому языкам.
«Профессиональный бокс не развит в Армении, поэтому многие уезжают в другие страны. У нас есть талантливые спортсмены», - подчеркнул Абрахам.
Кроме того, он предоставит боксерской школе имени Енгибаряна сумму в размере  100 тысяч евро. Примечательно, что в этой школе в свое время обучался и сам боксер.
Для Абрахама было удивительным,  что представительница Армении – певица Эмми- не прошла в финал песенного конкурса «Евровидение-2011».