Հայաստանից օդային ճանապարհով մեկնողների թիվը 2021 թվականի 4 ամսում 76677-ով ավելի է, քան ժամանածների թիվը
Հայաստանից օդային ճանապարհով մեկնողների թիվը 2021 թվականի 4 ամսում 76677-ով ավելի է, քան ժամանածների թիվը: «Զվարթնոց» եւ «Շիրակ» օդանավակայաններում առաջին 4 ամսիներին ուղեւորահոսքը կազմել է 405 105 մարդ: Այս մասին NEWS.am-ին հայտնում է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի մամուլ խոսնակ Սաթենիկ Հովհաննիսյանը:
Հունվարին ուղեւորահոսքը կազմել է 64 296 մարդ. ժամանել է 31 052 մարդ, մեկնել՝ 33 244 մարդ:
Այս տարի փետրվարին այդ ցուցանիշը կազմել է 90 198. ժամանել է 31 901 մարդ, մեկնել՝ 58 297 մարդ:
Մարտին այդ ցուցանիշը կազմել է 11 6481 մարդ. ժամանել է 42 283 մարդ, մեկնել է 74 198 մարդ, իսկ ապրիլին՝ 13 4130. ժամանել է 58 978 մարդ, մեկնել՝ 75 152 մարդ:
4 ամսում ժամանածների թիվը կազմել է 16 4214 մարդ:
Մեկնածների թիվը կազմել է 24 0891 մարդ:
Ստացվում է, որ Հայաստանում օդային օդային ճանապարհով մեկնողների թիվը 2021 թվականի 4 ամսում 76677-ով ավելի է, քան ժամանածների թիվը:

Число покинувших Армению воздушным путем за 4 месяца граждан на 76677 больше, чем прибывших
За первые четыре месяца 2021 года пассажиропоток в двух аэропортах Армении («Звартноц» и «Ширак») составил 405 105 человек. Об этом «News.am» сообщила пресс-секретарь международного аэропорта «Звартноц» Сатеник Ованнисян.
Пассажиропоток в январе составил 64 296 человек (прибыли 31 052 человека, отбыли 33 244 человека).
В феврале текущего года этот показатель составил 90 198 человек (прибыл 31 901 человек, отбыли 58 297 человек).
В марте 2021 года этот показатель составил 116 481 человек (прибыли 42 283 человека, отбыли 74 198 человек), а в апреле – 134 130 (прибыли 58 978 человек, отбыли 75 152 человека).
За 4 месяца 2021 года число прибывших граждан составляет 164 214.
За 4 месяца 2021 года число отбывших граждан составляет 240 891.
Получается, что отбывших из Армении воздушным путем за 4 месяца 2021 года граждан на 76 677 больше, чем прибывших.