Ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոնը «Երևան մոլի» դիմաց վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող հետիոտնին. վերջինս մահացել է
Ապրիլի 12-ին, մահվան ելքով վրաերթ է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 22:50-ի սահմաններում, Երևանի բնակիչ, 24-ամյա Սիմոն Մարտիրոսյանը, իր վարած Mercedes CLՏ 550 մակնիշի ավտոմեքենայով, Արշակունյաց պողոտայում, «Երևան մոլի» դիմաց, վրաերթի է ենթարկել փողոցը չթույլատրելի հատվածով անցնող տղամարդ հետիոտնի:
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է shamshyan.com-ը, վարորդը փախուստի չի դիմել, զանգահարել է շտապօգնություն, օգնել է վրաերթի ենթարկվածին բժիշկների հետ տեղափոխել հիվանդանոց, սակայն վրաերթի ենթարկվածը ճանապարհին՝ գիտակցության չգալով, մահացել է:
Վարորդը եղել է սթափ:
Փաստի առթիվ ՀՀ քր-օր-ի 242 հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ:
Քննիչի հանձնարարականով ավտոմեքենան տեղափոխվում է Երևանի ՃՈ պահպանվող հատուկ տարածք:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժին պարզում են մահացածի ինքնությունը:
Վարորդը ծանրամարտի աշխարհի չեմպիոն, Օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանն է, որն այսօր էր ծանրամարտի Հայաստանի հավաքականի հետ վերադարձել Երևան՝ Մոսկվայում ավարտված Եվրոպայի առաջնությունից հետո:

Чемпион мира Симон Мартиросян насмерть сбил человека
В Ереване поздно вечером 12 апреля произошло ДТП, в ходе которого двукратный чемпион мира и Европы, серебряный призер Олимпийских игр Симон Мартиросян насмерть сбил мужчину. Информацию о том, что за рулем автомобиля находился спортсмен, «Sputnik Армения» подтвердили в Следственном комитете республики.
Детали ДТП ранее представил сайт криминальной хроники «Shamshyan.com». Согласно изданию, автомобиль Mercedes CLՏ 550 на проспекте Аршакуняц, вблизи торгового центра «Yerevan Mall» совершил наезд на мужчину, переходившему дорогу в неположенном месте.
Водитель не покинул место происшествия, позвонил в службу скорой помощи, однако гражданин скончался по дороге в больницу.
В Следственном комитете по факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 242 (нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) УК Армении, ведется следствие.
Как сообщает пресс-служба полиции, ДТП произошло в 22:30. Водитель на машине «Мерседес» совершил наезд на пешехода, проходившего дорогу в неположенном месте.