ՀՀ Կառավարությունից զանգահարել են ռուսական Առաջին ալիքի ղեկավարությանը՝ պահանջելով չհեռարձակել Քոչարյանի հարցազրույցը Պոզների հետ
Ինչպես հաղորդում է Arm Voice տելեգրամյան ալիքը՝ հղելով աղբյուրներին ռուսական Առաջին ալիքում, հենց որ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ Երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հարցազրույց է տվել Վլադիմիր Պոզներին, ՀՀ Կառավարությունից հիստերիկ զանգ է ստացել Առաջին ալիքի ղեկավարությունը, պահանջով հանել հաղորդումը եթերից։
Ի պատասխան՝ Առաջին ալիքի ղեկավարությունն ասել է, որ ո՛չ մի առնչություն չունի Վլադիմիր Պոզների հաղորդմանը հրավիրված հյուրերին։
Միևնույն ժամանակ ռուսաստանաբնակ մեդիամագնատ, հայազգի լրագրող, «Lifenews» լրատվական հեռուստաալիքի սեփականատեր Արամ Գաբրիելյանովը տելեգրամի իր ալիքում նույնպես հաստատեց այդ տեղեկությունը։

Из правительства РА позвонили руководству Первого канала с требованием убрать интервью Кочаряна из эфира
Источники «Arm Voice» на Первом российском канале сообщили, что, как только стало известно об интервью Роберта Кочаряна Владимиру Познеру, из правительства Армении поступил истеричный звонок руководству Первого канала с требованием убрать передачу из эфира.
На это руководство Первого канала тактично ответило, что не имеет никакого отношения к гостям, которых на свою передачу приглашает Владимир Познер.
Данную информацию на своем «Telegram»-канале подтвердил также российский медиаменеджер Арам Габрелянов.