Նախօրեին հայտնաբերվել է երեք քաղաքացիական անձի աճյուն․ նրանց ինքնությունը հայտնի է. Արցախի ԱԻՊԾ
Նախօրեին որոնողափրկարական աշխատանքների արդյունքում հայտնաբերվել է 4 աճյուն, որոնցից երեք քաղաքացիական անձինք են։ Այս մասին այսօր՝ հունվարի 22-ին, NEWS.am-ի հետ զրույցում հայտնեց Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Հունան Թադևոսյանը։
«Քաղաքացիական անձանցից մեկը Հադրութի Դրախտիկ գյուղի Մարինե Հայրապետյանն է։ Մյուս երկուսը Հադրութի Ազոխ գյուղի բնակիչներ Սերժիկ Ավագյանը և Յուրիկ Առուշանյանն են։ Նրանց դիերը եղել են իրենց տան բակերում։ Նրանց մահվան պատճառը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։
Զինծառայողի հայտնաբերվել է Ջաբրայիլից։ Նրա ինքնությունը դեռ հայտնի չէ, սակայն նախնական տեղեկություններով նա եղել կամավորական ջոկատից»,-նշեց Հունան Թադևոսյանը:
Այսօր 1-ական ջոկատ աշխատում է Ֆիզուլիում և Որոտանում, երկուսը՝ Բերձորից հարավ՝ Իշխանաձորում և Այգեհովիտում։
Նրա խոսքով՝ մինչ օրս ընդհանուր առմամբ հայտնաբերվել է 1251 զոհված զինծառայողի և քաղաքացիական անձի մարմին:

В Арцахе обнаружены останки 1 военнослужащего и 3 гражданских лиц
Накануне в результате поисково-спасательных работ было обнаружено 4 тела, из которых три – тела гражданских лиц. Об этом в беседе с корреспондентом «News.am» заявил начальник отдела информации и по связям с общественностью Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах Унан Тадевосян.
«Личности погибших известны. Это Марине Айрапетян из Гадрутского села Драхтик. Остальные двое - жители Гадрутского села Азох Сержик Авагян и Юрик Арушанян. Их тела были обнаружены во дворах их домов. Для выяснения причин смерти назначена судебно-медицинская экспертиза.
Тело военнослужащего было обнаружено в Джабраиле. Его личность пока неизвестна, однако, по предварительным данным, он был из добровольческого отряда», – отметил Унан Тадевосян.
Сегодня по одному отряду будут работать в Физули и Воротане, два к югу от Бердзора, в Ишханадзоре и Айгеовите.