ՆԱՏՕ–ի հարվածներից զոհվել է Քադաֆիի բանակի գեներալը
Գեներալ–լեյտենանտ Միլադ Հուսեին Ֆուկին զոհվել է Լիբիայի մայրաքաղաք Տրիպոլիի հետախուզական շտաբ–բնակարանում ՆԱՏՕ–ի արձակած օդային հարվածների հետևանքով։ Այս մասին հաղորդում է «BBC Russian»–ը՝ հղում անելով լիբիական հեռուստաընկերությանը։
Ֆուկին Քադաֆիի կառավարության մեջ հեղափոխական հանձնաժողովի անդամ էր և միանգամից մի քանի զինվորական պաշտոն էր զբաղեցնում։
Միևնույն ժամանակ նա կատարում էր Լիբիայի զինված ուժերի մամլո քարտուղարի պարտականությունները՝ ճանաչում ստանալով իր ռազմատենչ հայտարարություններով։
Միլադ Հուսեին Ֆուկին մասնակցել է նաև Ալ Զաքիա քաղաքում ժողովրդական հուզումների ճնշմանը և գերի ընկած ապստամբների խոշտանգումներին։

ВВС НАТО уничтожили генерала армии Каддафи
Генерал-лейтенант Милад Хуссейн Фуки погиб в результате авиаудара НАТО по штаб-квартире разведывательной службы в Триполи, сообщает «BBC Russian» со ссылкой на ливийское телевидение.
Фуки являлся членом революционного комитета в правительстве Каддафи и занимал сразу несколько военных постов.
В частности, он исполнял обязанности пресс-секретаря вооруженных сил Ливии, получив известность своими воинственными заявлениями.
Милад Хуссейн Фуки также участвовал в подавлении народных выступлений в городе Аль-Закия и пытках взятых в плен повстанцев.