Տեսնես այդ զենքը Արցախ հասա՞վ
Ըստ օդում կախված լուրերի, պատերազմի ընթացքում Նիկոլը Ռուսաստանի Դաշնությունից խնդրել և ստացել է շատ մեծ քանակությամբ զենք և զինամթերք, որի դիմաց դեռևս չի կատարվել որևէ վճարում։ Ավելին, չկա կնքված վարկային պայմանագիր։
Հունվարի 11-ին Ռուսաստան նախատեսված պետական այցի շրջանակում նա ըստ ամենայնի կստորագրի նաև նոր վարկային պայմանագիր մատակարարված զենքի համար։ Խոսքը գնում է 500 միլիոնից մինչև 1,5 միլիարդ դոլար գումարի մասին։ Դե պարզ է, որ Մոսկվայից վերադառնալուն պես նա թմբկահարելու է Հայ-ռուսական փայլուն հարաբերությունների մասին և որպես ձեռքբերում ներկայացնելու է հենց այդ զենքի համար կնքված վարկային պայմանագիրը` թաքցնելով մանրամասները հասարակությունից։
Տեսնես այդ զենքը Արցախ հասա՞վ...
Հ.Գ. Պատրաստ եմ հեռացնել այս գրառումը հենց որ Պաշտպանության նախարարությունը կամ վարչապետը պաշտոնապես կհերքեն այս տեղեկությունը։ Ասեմ ավելին, նույնիսկ ներողություն կխնդրեմ...

Интересно, дошло ли это оружие до Арцаха?
Согласно муссируемой информации, в ходе войны Никол попросил и получил у Российской Федерации большое количество оружия и боеприпасов, за которые до сих пор ничего не заплатил. Более того, нет подписанного кредитного договора.
11-го января, в рамках запланированного в Россию государственного визита он, судя по всему, подпишет также кредитный договор за поставленное оружие. Речь идет о сумме от 500 млн до 1,5 млрд долларов. Уже сейчас понятно, что по возвращении из Москвы он начнет трубить о блестящих армяно-российских отношениях и преподнесет в качестве достижения подписанное по части именно этого оружия кредитное соглашение, скрыв от общества его детали.
P.S. Готов удалить эту запись, как только Минобороны или премьер официально опровергнут эту информацию. Более того, я даже принесу извинения…