Այս իրավիճակում արտահերթ ընտրություններ կազմակերպելը պետական հանցագործություն է
Ամերիկայի ու Եվրոպայի հայկական լրատվամիջոցները պետք է «Իմ Քայլի», այսինքն՝ Նիկոլի քայլի պատգամավորների հետ կապվեն, հարցազրույցներ վերցնեն (պարտադրեն իրենց հարցերին պատասխանել), նաեւ բացատրեն, որ այս իրավիճակում արտահերթ ընտրություններ կազմակերպելը պետական հանցագործություն է ու հետագայում, երբ փախչեն Ամերիկա, Եվրոպա, Ռուսաստան, հանգիստ կյանք չեն ունենալու, ակտիվ մերժված են լինելու ու Նիկոլին համարժեք կարգավիճակով են ողջ կյանքն ապրելու։
Նրանց մեծ մասը պատրաստվում է լքել Հայաստանը։ Երկրագնդի վրա որեւէ կետում հանգիստ կյանք դրանք չպետք է ունենան։
Հիմա գնալ ընտրությունների, նշանակում է վերջնական քաոսի տանել երկիրը, սահմանների ինքնապաշտպանությունը վերջնականապես տապալել, քաղաքացիական պատերազմի վիճակ ստեղծել։ Դրա համար այդ կամազուրկները պետք է պատասխանատվություն կրեն։

Проведение внеочередных выборов в данной ситуации является государственным преступлением
Армянские СМИ Америки и Европы должны связаться с депутатами «Моего шага», то есть депутатами «шага Никола», брать у них интервью (заставить их ответить на озвучиваемые вопросы), также объяснить, что в данной ситуации проведение внеочередных выборов является государственным преступлением, а в дальнейшем, когда они сбегут в Америку, Европу, Россию, у них не будет спокойной жизни, они будут активно отвергаться и всю жизнь проживут в статусе, приравненном к статусу Никола.
Большинство из них собираются покинуть Армению. У них не должно быть спокойной жизни ни в одной точке планеты.
Идти на выборы сейчас – значит довести страну до окончательного хаоса, окончательно провалить самооборону границ, создать состояние гражданской войны.