Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում. Արայիկ Հարությունյան
Այսօր Պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանի և մեր երկրի անվտանգության համակարգի մյուս պատասխանատուների հետ այցելել էինք Հանրապետության հարավ-արևելյան հատված: Տեղում քննարկել ենք այն հիմնական անելիքները, որոնք պետք է զսպեն թշնամու լկտի և ագրեսիվ գործողությունները և հասցնեն նրան անդառնալի կորուստներ: Այս մասին գրառում է կատարել ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«Թե՛ բանակը, թե՛ աշխարհազորն ամուր կանգնած են իրենց զբաղեցրած դիրքերում և Հայրենիքի պաշտպանության համար հերոսական ջանքեր են գործադրում:
Փա՛ռք մեր ժողովրդի քաջազուն զավակներին, որոնց սխրանքների շնորհիվ ամուր կանգնած ենք մեր հողին»,-գրել է նա:

Как армия, так и ополченцы крепко стоят на занятых позициях и прилагают героические усилия для защиты Родины – Араик Арутюнян
Сегодня вместе с министром обороны Джалалом Арутюняном и другими ответственными за безопасность нашей страны посетили юго-восточную часть республики. На месте обсудили дальнейшие действия, которые должны пресечь разнузданные и агрессивные действия врага и нанести ему необратимые потери.
Как армия, так и ополченцы крепко стоят на занятых позициях и прилагают героические усилия для защиты Родины.