Արարատի մարզում կորոնավիրուսով հաստատված դեպքերի թիվը 320 է. մարզպետ
Արարատի մարզում, վերջին տվյալներով, կորոնավիրուսով հաստատված վարակակիրների թիվը 320 է, որոնցից 140-ը՝ առողջացած, 4-ը՝ մահվան ելքով։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 176 պացիենտ:
Հարգելի՛ քաղաքացիներ, ինչպես հայտնի է, արտակարգ դրության ընթացքում կիրառված սահմանափումներն այսօրվանից որոշակիորեն մեղմացվել են, սակայն չի նշանակում, թե վտանգն արդեն անցել է: Պետք է շարունակենք խստագույնս պահպանել հիգիենայի բոլոր կանոնները, հնարավորինս սահմանափակենք շփումը մարդկանց հետ, լինենք պատասխանատու։

В Араратском марзе зафиксировано 320 случаев заражения COVID-19
В Араратском марзе Армении, по последним данным, подтверждено 320 случаев коронавирусной инфекции, сообщил губернатор марза Гарик Саркисян.
«Из них 140 выздоровели, четверо скончались. На данный момент лечение получают 176 пациентов с коронавирусом», – написал Саркисян на своей странице в «Facebook».
Напомнив согражданам к некотором смягчении установленных чрезвычайным положением ограничений с сегодняшнего дня, губернатор отметил, что угроза еще не миновала.
«Следует продолжать строжайше сохранять все правила гигиены, по возможности ограничить контакты с другими людьми, проявить ответственность», – подчеркнул Саркисян.