«Աերոֆլոտը» չեղարկել է Երևանի ուղղությամբ չվերթերը
Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև ավիահաղորդակցության սահմանափակումների պատճառով «Աերոֆլոտը» փոփոխություններ է կատարել մարտի 18-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Երևանի ուղղությամբ նախատեսված թռիչքների չվացուցակում։ Տեղեկությունը հայտնում է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպանատունը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՀՀ-ն և ՌԴ-ն կորոնավիրուսի պատճառով երկու շաբաթով դադարեցնում են ավիահաղորդակցությունը։
«Չեղարկված չվերթերի տոմսերի փոխանակումը և վերադարձը կիրականացվի առանց տուգանքների»,-նշել է ավիաընկերությունը։
Այս պահին Հայաստանում կորոնավիրուսով վարակվելու 84 դեպք է արձանագրվել, մեկ մարդ արդեն առողջացել է։ Հայաստանում արտակարգ դրություն է հայտարարվել։

«Аэрофлот» отменил рейсы в Ереван из-за ограничений авиасообщения между Арменией и Россией
«Аэрофлот» изменил расписание рейсов с 18 по 28 марта в Ереван из-за ограничений авиасообщения между Арменией и Россией. Об этом сообщается на официальной странице «Facebook» посольства России в Армении.
Ранее стало известно, что Армения и Россия на две недели приостанавливают авиасообщение из-за коронавируса.
«Обмен и возврат билетов отмененных рейсов возможен без штрафных санкций», – отметили в авиакомпании.