ԱԱԾ-ում ոչ «հարմար» մարդու նշանակման դեպքում կարող է աննկատ սաբոտաժ ընթանալ․ «Իրատես»
«Ասում են, թե ու­ժա­յին կա­ռույց­նե­րում, մաս­նա­վո­րա­պես ԱԱԾ-ում, լուրջ ան­հանգստու­թ­յուն կա` ով է դառ­նա­լու կա­ռույ­ցի ղե­կա­վա­րը: Չնա­յած ար­դա­րա­դա­տու­թ­յան ե­րիտ­նա­խա­րար Ռուս­տամ Բա­դա­ս­յա­նը բա­ցա­ռել է նման հե­ռան­կա­րը, այ­նու­հան­դերձ, այս պա­հին քն­նարկ­վող միակ թեկ­նա­ծուն նա է:
Իշ­խա­նու­թ­յուն­նե­րը զգու­շա­վո­րու­թ­յուն են հան­դես բե­րում այս հար­ցում, չեն շտա­պում, ո­րով­հետև, բա­ցի օ­րեն­քի նա­խագ­ծի չըն­դուն­ված լի­նե­լուց, հա­մա­կար­գում ոչ «հար­մար» մար­դու նշա­նակ­ման դեպ­քում կա­րող է խուլ, անն­կատ սա­բո­տաժ ըն­թա­նալ. հա­մա­կար­գը խիստ կա­ռու­ցիկ, պահ­պա­նո­ղա­կան, զգա­յուն օր­գա­նիզմ է, ու­նի ներ­քին «ճշ­մար­տու­թ­յուն­ներ», և չի հան­դուր­ժի հա­մա­կար­գից հե­ռու, մա­նա­վանդ սո­րո­սա­կան հա­մա­րում ու­նե­ցող որևէ մե­կին. «պրո­ֆե­սիո­նալ­ներն» այն­տեղ սե­պեր խրե­լու նուրբ ար­վես­տի 400 «ար­դար» ձև գի­տեն:
Ի դեպ, Ման­վել Գրի­գո­ր­յա­նի «տու­շոն­կա­յի» պատ­մու­թ­յու­նը «ար­ձա­նագ­րող-կեր­տող-նկա­րա­հա­նող­ներն» այլևս հա­մա­կար­գում չեն. պատ­ճառ­ներն ան­հայտ են»,-գրում է թերթը:

В случае назначения «неудобного» человека в СНБ может начаться глухой саботаж – «Иратес»
Газета «Иратес» пишет, что в силовых структурах, в частности, в Службе национальной безопасности, есть серьезная обеспокоенность в связи с тем, кто станет руководителем структуры. Несмотря на то, что молодой министр юстиции Рустам Бадасян исключил подобную перспективу, тем не менее, сейчас он – единственная обсуждаемая кандидатура.
Власти проявляют в этом вопросе осторожность, не спешат, поскольку кроме того, что не принят проект закона, в случае назначения в систему «неудобного» человека может начаться глухой, незаметный саботаж: система – очень четко выстроенный, консервативный, чувствительный организм, имеет внутреннюю «истину» и не потерпит кого-то далекого от системы, особенно имеющего соросовскую славу. Там профессионалы знают 400 «справедливых» способов искусства вбивания клиньев.
Кстати, «зафиксировавшие-создавшие-заснявшие» историю с «тушенками» Манвела Григоряна больше не работают в структуре: причины – неизвестны.