Սևանում գտնվող «Աստղիկ» լողափում հայտնաբերվել է բերանն ու թևերը կպչուն ժապավենով կապած տղամարդու դի
Հոկտեմբերի 2-ին առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Գեղարքունիքի մարզում։ Ժամը 13։40-ի սահմաններում ոստիկանության Սևանի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ Սևանի վարչական շրջանում գտնվող «Աստղիկ» լողափում տղամարդու դի կա։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկաններն ու քննիչները նշված լողափում հայտնաբերել են Հրազդան քաղաքի Կենտրոն թաղամասի բնակիչ՝ 73-ամյա Սահակ Սահակյանի դին, ում մարմինը ջրից դուրս հանելով՝ պարզել են, որ բերանը և թևերի որոշ հատված կպչուն ժապավենով կապած է։
Փաստի առթիվստեղծվել է քննչական խումբ, որտեղ էլ նյութեր են նախապատրաստվում։ Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ օպերատիվ-հետախուզական և քննչական համատեղ գործողություններ՝ առեղծվածային այս դեպքն ամբողջությամբ բացահայտելու ուղղությամբ։

Тело мужчины обнаружено в среду в Гегаркуникском марзе Армении. Об этом сообщает сайт «shamshyan.com».
Отмечается, что 2 октября в 13:40 в Севанский отдел полиции поступил сигнал о том, что на пляже «Астхик» обнаружено тело мужчины.
Когда тело вытащили из воды, то увидели, что рот, а также руки у него заклеены скотчем.
Прибывшие по вызову полицейские и следователи установили личность умершего: им оказался 73-летний житель Раздана С. Саакян.
Сотрудники правоохранительных органов проводят работу для раскрытия этого загадочного случая.
На пляже «Астхик» обнаружено тело мужчины с заклеенными скотчем ртом и руками