Մխիթարյանի ծառայություններով հետաքրքված են եղել նաև այլ ակումբներ
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի ծառայություններով, բացի «Ռոմա»-ից, հետաքրքրված եղել են նաև այլ ակումբներ:
«Արսենալ»-ում մարզչի փոփոխությունն իր ազդեցությունն ունեցավ իմ հեռանալու վրա, քանի որ այնտեղ էի տեղափոխվել Վենգերի ցանկությամբ: Գուցե իմ խաղային փիլիսոփայությունը չէր համապատասխանում Էմերիի փիլիսոփայությանը: «Սա ֆուտբոլ է, և ամեն ինչ հնարավոր է: Կարևորն այն է, որ ես իմ երազանքին հասել եմ՝ խաղացել եմ Անգլիայի առաջնությունում»,- ասաց նա:
«Արմենպրես»-ի այն հարցին, թե արդյոք այլ ակումբներ ևս հետաքրքրություն ունեին իր տեղափոխության հարցում, կիսապաշտպանը շեշտեց, որ «այլ թիմեր կային, որոնք միայն հետաքրքրվել են, բայց ավելին չի եղել: «Ռոմա»-ն ավելի մեծ ցանկություն ուներ ինձ տեսնելու իր կազմում, ես էլ իմ հերթին ուրախ եմ այնտեղ խաղալու համար»,-եզրափակեց նա:
Մխիթարյանը «Ռոմա»-ին է միացել մեկ տարի վարձակալությամբ, ինչից հետո «Ռոմա»-ն ֆուտբոլիստի ամբողջական տրանսֆերն «Արսենալ»-ից գնելու իրավունք կստանա: Հայ կիսապաշտպանը «Ռոմա»-ում կստանա տարեկան 3.5 միլիոն եվրո աշխատավարձ:

Мхитаряном были заинтересованы и другие клубы
В услугах капитана национальной сборной Армении по футболу Генриха Мхитаряна, помимо «Ромы», были заинтересованы и другие клубы.
«Возможно, моя игровая философия не соответствовала философии Эмери. Это футбол, и все возможно. Смена тренера в «Арсенале» повлияла на мой уход, так как я перешел туда по желанию Венгера. Важно то, что я достиг своей мечты – я играл в чемпионате Англии», – сказал он.
На вопрос «Арменпресс», интересовались ли другие клубы вопросом его перехода, полузащитник отметил, что были другие команды, которые интересовались, но большего не произошло.
«Я рад, что желание «Ромы» видеть меня в своем составе оказалось больше, и я, в свою очередь, рад что буду играть там», – заключил он.
Напомним, что Мхитарян присоединится к «Роме» на правах аренды на год, после чего «Рома» получит право выкупить футболиста у «Арсенала”». Армянский полузащитник в «Роме» будет получать 3.5 млн евро в год.