ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնական Է նշանակվել Ֆիլիպ Ռիքերը
ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնականի պաշտոնում, որն ավելի վաղ զբաղեցնում Էր Ուես Միթչելը, նշանակվել Է Ֆիլիպ Ռիքերը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լրագրողների համար կազմակերպված բրիֆինգի ընթացքում հայտնել Է Պետդեպի մամուլի ծառայության ղեկավարի տեղակալ Ռոբերտ Պալադինոն:
«Մենք ուրախ ենք ողջունելու այս ամսվա վերջին դեսպան Ֆիլիպ Ռիքերի վերադարձը Վաշինգտոն, մարտի 18-ին նա կզբաղեցնի ԱՄՆ-ի պետքարտուղարի՝ Եվրոպայի եւ Եվրասիայի հարցերով օգնականի պաշտոնը»,-ասել Է նա:
Ավելի վաղ այդ պաշտոնն զբաղեցնում Էր Ուես Միթչելը: Այն մասին, որ պետքարտուղարի օգնական Միթչելը թողնում Է Պետդեպարտամենտի Եվրոպայի եւ Եվրասիայի գործերի բյուրոյի ղեկավարի պաշտոնը, հայտնի Էր դարձել հունվարի վերջին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В США назначили помощника госсекретаря по вопросам Европы и Евразии
Пост помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии займет Филипп Рикер, сообщил в ходе регулярного брифинга для журналистов заместитель руководителя пресс-службы госдепа Роберт Палладино.
«Мы рады поприветствовать возвращение посла Филиппа Рикера в Вашингтон в конце этого месяца, 18 марта он займет должность помощника госсекретаря США по вопросам Европы и Евразии», – сказал он, сообщает РИА «Новости».
Ранее эту должность занимал Уэсс Митчелл. О том, что помощник госсекретаря Митчелл уходит с поста главы бюро Госдепартамента по делам Европы и Евразии, стало известно в конце января.