ԱԺ նախագահը լուրջ խոսակցություն ունեցե՞լ է վարչապետի հետ
Մարտի 16-ին ՀՀ Ազգային ժողովում  կառավարության ներկայացրած «Ավտոմոբիլային միջոցների օգտագործումից բխող պատասխանատվության պարտադիր ապահովագրության մասին» օրենքի քննարկման ժամանակ հիմնական զեկուցողը ներկա չէր եղել, ինչն էլ ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբահամյանին ափերից հանել էր: «Ու՞ւր ա էդ Վաչե Գաբրիելյանը: Ի՞նչ ա նշանակում՝ գործուղման մեջ է: Կարա՞նք մենք էլ փակենք, հիմա գնանք գործուղման: Հիմա էդ արհամարհական վերաբերմունքն իմ կարծիքով շատ անտեղի և անհիմն է, և ես վարչապետի հետ շատ լուրջ խոսակցություն կունենամ էդ թեմայով... Ո՞վ պիտի էդ հարցերին պատասխանի: Ա՜յ քեզ բան»,-հայտարարել էր Հովիկ Աբրահամյանը։ Իսկ այսօրվա կառավարության նիստում Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը ԿԲ նախագահից պահանջել է բացատրել, թե ինչո՞ւ կառավարության ներկայացուցիչը ներկա չի եղել ԱԺ-ում նշված օրինագծի քննարկմանը, ինչն էլ դարձել է Հովիկ Աբրահամյանի դժգոհության պատճառ։
ԿԲ նախագահ Արթուր Ջավադյանը բացատրել է, որ օրինագծի զեկուցող՝ ԿԲ նախագահի առաջին տեղակալ Վաչե Գաբրիելյանը ներկա չի գտնվել միայն եզրափակիչ ելույթների ժամանակ, ինչն էլ պայմանավորված էր վերջինիս  արձակուրդում գտնվելու հանգամանքով։ Ըստ ԿԲ նախագահի, բոլորը դրա մասին տեղեկացված են եղել։
Ի պատասխան՝ Տիգրան Սարգսյանն ասել է, որ այսուհետև ինքը պետք է տեղեկացված լինի բոլոր նմանատիպ դեպքերի մասին, քանի որ ձեռք են բերվում պայմանավորվածություններ, իսկ կառավարության հասցեին հնչում են հրապարակային քննադատություններ։

Председатель НС серьезно побеседовал с премьером?
16-го марта во время обсуждения в Национальном собрании представленного правительством закона «Об обязательном страховании ответственности за, возникающее при эксплуатации использование автотранспортных средств» отсутствовал основной докладчик, что вывело из себя председателя НС РА Овика Абрамяна. «Где этот Ваче Габриелян? Что значит в командировке? Мы тоже можем всё бросить, отправиться в командировку? По-моему, это игнорирование очень неуместно и беспочвенно и я очень серьезно поговорю на эту тему с премьером.... Кто должен ответить на эти вопросы? Вот тебе раз!», - заявлял Овик Абрамян. А во время сегодняшнего заседания правительства премьер-министр Тигран Саркисян потребовал от председателя Центрального банка объяснить причину отсутствия представителя правительства на обсуждении законопроекта НС, что стало предметом возмущения Овика Абрамяна.
Председатель ЦБ Артур Джавадян объяснил, что докладчик законопроекта Ваче Габриелян не присутствовал только во время заключительных выступлений, что было обусловлено тем, что он находился в отпуске. По словам председателя ЦБ, об этом  были  осведомлены все.
В ответ на это Тигран Саркисян сказал, что отныне он должен быть проинформирован обо всех подобных случаях, поскольку достигаются к договорённостям, а правительство публично подвергается критике.