Ֆրանսիայի դեսպանատունը Բեռնար Ֆասիեի արտահայտությունների վերաբերյալ հայտարարություն է արել
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի ժամանակ Բեռնար Ֆասիեի հայտարարությունը ֆրանսերեն է արվել, նույն լեզվով էլ նա պատասխանել է հարցերին, այնուհետև այն թարգմանվել է տարբեր լեզուներով։ Ինչպես տեղեկացնում է «1news.az»-ը, այդ մասին ասվում է Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպանատան հայտարարության մեջ։
«Բեռնար Ֆասիեն պաշտոնապես հերքել է հայ և ադրբեջանցի լրագրողների կողմից խեղաթյուրված իր խոսքերը։ Դեսպանը երկու կողմերի կառավարություններին համապատասխան պարզաբանումներ է տվել այդ հարցի վերաբերյալ, ինչը բավարարել է նրանց»,-ասված է հայտարարությունում։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ներկայացվում էր, թե Բ. Ֆասիեն հայտարարել է. «Պատերազմի վերսկսման դեպքում Ադրբեջանի հաղթանակն անհնար է, քանի որ ես անձամբ գիտեմ հայաստանցի և ղարաբաղցի զինվորների արիության մասին»։

Посольство Франции сделало заявление относительно высказываний сопредседателя МГ ОБСЕ Бернара Фасье
«Выступление Бернара Фасье перед делегацией Парламентской ассамблеи НАТО было на французском языке,  на этом же языке он отвечал на вопросы». Как сообщает «1news.az», об этом говорится в сообщении посольства Франции в Азербайджане.
«Бернар Фасье официально опроверг искаженные армянскими и азербайджанскими журналистами его слова. Посол дал соответствующие разъяснения по этому вопросу правительствам обеих стран,  которые удовлетворили их», - говорится в сообщении.
Напомним, что ранее слова Б. Фасье преподносились следующим образом: «Победа Азербайджана в случае возобновления войны невозможна, поскольку я лично знаю о храбрости армянских и карабахских воинов».