Արթուր Բաղդասարյանի դեմ մահափորձը չի բացահայտվել
2008թ. նախագահական ընտրություններից առաջ ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հայտարարել էր, թե իր դեմ մահափորձ է պատրաստվում։ Մամուլի ասուլիսի ժամանակ «7օր»-ի հնչեցրած՝ «Ելնելով Ձեր զբաղեցրած ներկա պաշտոնից՝ փորձե՞լ եք պարզել իրականությունը» հարցին ՕԵԿ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատասխանել է.
-Երբ Օպերայի հրապարակում տեղի էր ունենում ՕԵԿ բազմահազարանոց հանրահավաքը, և իմ կողքին կային բազմաթիվ լրագրողներ, մենք դիմացի շենքի տանիքին մի խումբ անհայտ մարդկանց տեսանք կանգնած։ Դա տեսավ նաև ժողովուրդը։ Հանրահավաքի ժամանակ շենքի տանիքին դրանք արտառոց շարժումներ էին, և մենք դիմեցինք իրավապահ մարմիններին։ Իսկ երբ խոսափողով հայտարարվեց, այդ մարդիկ տանիքից փախան։ Խոսքը թեժ ընտրական պահին այդ արտառոց իրադարձության մասին էր, և ես՝ որպես թեկնածու, հարյո՛ւր ձայն չեմ հավաքել, և բնականաբար մենք հնչեցրել ենք մեր մտահոգությունները։ Տեղի է ունեցել հանգամանքների պարզում, մեր գրասենյակ է եկել քրեական հետախուզության վարչության պետը, փորձել են պարզել՝ ովքեր են, չեն գտել, թե ովքեր են այդ տանիքից փախել։ Եվ դրանով այդ ամբողջ պատմությունն ավարտվել է։

Попытка покушения на Артура Багдасаряна не раскрыта.
В 2008 перед президентскими выборами председатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян объявил, что на него готовится покушение. Во время пресс-конференции  на вопрос «7or»: «Пробовали ли Вы прояснить ситуацию с позиции занимаемой Вами должности?», - он ответил:
«Когда на оперной площади проходил многотысячный митинг «Оринац еркир», рядом со мной там находилось много журналистов и на крыше одного из зданий напротив мы заметили группу неизвестных. Это видел также собравшийся там народ. Во время митинга на крыше здания такие движения были странными, и мы обратились к правоохранительным органам. А когда это объявилось в микрофон, то эти люди убежали с крыши.  Речь шла об этом странном событии в разгар выборов. Я, как кандидат, набрал не сотню голосов. Естественно, мы озвучили нашу обеспокоенность по этому поводу. Выяснялись обстоятельства  произошедшего, к нам в офис приходил начальник управления уголовного розыска, пытались выяснить, кто были эти люди, убежавшие с крыши, но не смогли. На этом вся эта история закончилась».