Մոսկվայում կհանդիպեն ՀՀ և ՌԴ նախագահները
Այսօր՝  նոյեմբերի 17-ին, Մոսկվայում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը ներկա է գտնվելու Ռուսաստանի հայերի միության համագումարին, այնուհետև հանդիպումներ է ունենալու ՌԴ ղեկավարների հետ: Նախատեսված է Հայաստանի և Ռուսատանի նախագահների հանդիպումը։ Երեկոյան Սերժ Սարգսյանը ներկա կգտնվի Ռուսաստանի հայերի միության կազմավորման 10-րդ տարեդարձին նվիրված հանդիսավոր համերգին: Հիշեցնենք, որ վաղը՝ նոյեմբերի 18-ին ՌԴ նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևը մեկնելու է Բաքու՝ մասնակցելու Կասպյան երկրների գագաթաժողովին։
Աշխատանքային այցի երրորդ օրը Սերժ Սարգսյանը Ռուսաստանում Հայաստանի դեսպանատանը հանդիպումներ է ունենալու ՌԴ-ի հասարակական և մշակութային գործիչերի հետ, ինչից անմիջապես հետո նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը վերադառնալու է Հայաստան:

В Москве состоится встреча президентов РА и РФ
Сегодня, 17 ноября, в Москве президент Армении Серж Саргсян примет участие в IV съезде Союза армян России, после чего предусмотрены его встречи с руководством Российской Федерации.
Намечена встреча президентов Армении и России. Вечером президент С. Саргсян примет участие в благотворительном ужине в честь 10-летия создания Союза армян России.
Напомним, что 18 ноября президент РФ Дмитрий Медведев отправится в Баку, с целью принять участие в Третьем каспийском саммите.
На второй день визита, 18-го ноября, президент С. Саргсян проведет в посольстве Армении в РФ встречи с общественными и культурными деятелями России, после чего делегация во главе с С. Саргсяном вернется в Армению.